Serie A, 5. kolo, 22.09.2018, 18:00 h
Fiorentina
Fiorentina 3:0 Spal

Branimir Korać, Jan Šneler • subota, 22.09.2018.

Marko Pjaca polako hvata formu i nakon što je u početku dobivao priliku s klupe, sada je počeo spajati i utakmice u prvih 11. U dvoboju protiv SPAL-a načeo je mrežu gostiju pogotkom u 18. minuti susreta što mu je prvi gol u dresu Fiorentine...

Fiorentina je na svom terenu pobjedom protiv SPAL-a došla do treće pobjede u Serie A. Bila je ovo sjajna predstava domaćeg sastava, a posebno raspoložen bio je Marko Pjaca koji je postigao prvi pogodak za Fiorentinu, a upisao se i u listu asistenata.

Već nakon desetak minuta susreta Fiorentina je došla do pogotka, no sudac Davide Ghersini poništio ga je zbog zaleđa. Fiorentina je nastavila napadati i konačno u 18. minuti došla do pogotka. Nakon jednog centaršuta, branič SPAL-a u pokušaju da odbije loptu, dodao je usamljenom Pjaci koji mirno s par metara zakucava loptu u mrežu.

Nedugo nakon pogotka, SPAL je pokušao brzo iznenaditi domaći sastav, ali je obrana Fiorentine odbila sve napade. U 28. minuti domaći dolaze do povećanja vodstva. Lijep centaršut Jordana Veretouta odlično koristi Nikola Milenković koji zabija za 2:0 vodstvo Fiorentine.

Odlična je bila igra domaćih i bilo je jasno kako ćemo vidjeti još koji pogodak na današnjem susretu. Nakon odmora, odnos snaga bio je isti, a u 56. minuti domaći konačno zaključuju susret i dolaze do trećeg pogotka. Pjaca je lijepo prošao svog čuvara, ušao u šesnaesterac gdje se malo zapetljao, ali ostavio loptu za Federica Chiesu koji isprve sjajno gađa za 3:0 domaćih.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a najzanimljivije bilo je u 71. minuti kada je Jasmin Kurtić napravio jedan malo jači prekršaj. Ponovno se uključio VAR, no ipak je donesena odluka da igrač SPAL-a dobije žuti, a ne crveni karton. Napomenimo i da je Pjaca zamijenjen u 77. minuti. Umjesto njega ušao je Valentin Eysseric. Također, od 58. minuti u igri je za goste ušao hrvatski branič Lorenco Šimić.