Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo, 23.09.2018, 16:30 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2507
Inter-Zaprešić

[VIDEO] Golijada u Maksimiru: Nakon brojnih preokreta, Dinamo ipak svladao Inter

Iz Maksimira: Jan Šneler • nedjelja, 23.09.2018.

U osmom kolu HT Prve lige, Dinamo je na Maksimiru nakon golijade u drugom poluvremenu svladao zaprešićki Inter i povećao prednost na prvenstvenoj tablici...

Nakon odlične predstave protiv Fenerbahčea u prvom kolu Europske lige, navijači su na Maksimiru mogli uživati u pravoj golijadi. Iako igra Dinama nije bila sjajna, Modri su ipak uspjeli doći do toliko željena tri boda s kojima sada bježe najbližem konkurentu Lokomotivi čak četiri boda.

Tek 14 minuta trebalo je Dinamu da postigne pogodak. Početak utakmice bio je dosta miran, Inter se većinom čvrsto branio s malo interesa za napad. Ipak, Modri nisu išli bezglavo nego su strpljivo gradili napade. U 13. minuti, Damian Kadzior oštro je centrirao nakon slobodnog udarca, a vratar gostiju Mladen Matković efektno izbio loptu u korner.

Iz tog kornera, Dinamo je postigao pogodak. Nakon ubačaja, najviši u skoku bio je Marko Lešković, njegov udarac glavom nije bio pretjerano jak, ali je Matković katastrofalno reagirao i lopta mu je prošla ispod ruke i završila u mreži. Modri su se opustili nakon vodećeg pogotka i počeli sve ozbiljnije napadati.

U 18. minuti, Luka Menalo lijepo je probio lijevi bok i odlično uposlio Brunu Petkovića kojemu Matković brani udarac iz velike blizine. Na odbijenu loptu dotrčava Kadzior koji neometan promašuje praktički praznu mrežu. Interova posljednja linija imala je velikih problema s brzim Dinamovim igračima. U 24. minuti, Petković je istrčao polukontru, lijepo uposlio Kadziora, no Poljak je opet slabo pucao.

Nakon ranog pritiska Dinama, utakmica se malo primirila te je i Inter uspio spojiti nekoliko dobrih dodavanja. Posebno aktivan bio je Goodness Ajayi, ali je nedostajalo više koncentracije u završnici. U 37. minuti, Dinamu je dobio slobodni udarac na nekih 18 metara od gola. Kadzior je dobro tukao u bliži kut, ali je Matković bio na mjestu i odličnom reakcijom skrenuo loptu u korner.

Do odmora prilika više nije bilo, Dinamo je imao minimalno vodstvo, a Zaprešićani su mogli biti sretni što ne gube s većom razlikom. U nastavku susreta, ponovno je Dinamo imao odličnu priliku, no polukontru u kojoj je sudjelovalo čak tri igrača Dinama nije uspio iskoristiti Amer Gojak.

Činilo se da će Dinamo jednakim tempom nastaviti igrati u drugom dijelu, no onda je uslijedio šok. Prvo je u 54. minuti Ajayi pobjegao Dinamovoj obrani nakon odlične lopte Tomislava Haramusteka, da bi samo dvije minute kasnije Komnen Andrić iskoristio veliku grešku vratara Danijela Zagorca i s dvadesetak metara iskosa pogodio praznu mrežu.

Prednost koju je imao Inter ipak nije dugo trajala. Odmah nakon kretanja s centra, nakon jedne visoke lopte sam pred golmana istrčao je Petković kojeg s leđa ruši Haramustek. Sudac Tihomir Pejin bez imalo dvojbe pokazao je na bijelu točku te Interovog igrača poslao u svlačionicu. Iako je potrajalo izvođenje kaznenog udarca dok Haramustek nije napustio teren, Mario Budimir je u 58. minuti bio siguran i poravnao na 2:2.

Iako je imao igrača više, Dinamo nije uspijevao ponoviti igru iz prvog dijela. Uveo je Nenad Bjelica Arijana Ademija i Mislava Oršića kako bi pojačao pritisak prema naprijed, ali Inter se ohrabrio nakon dva brza pogotka i sve ozbiljnije kretao prema naprijed. U 70. minuti, Ivan Mamut izveo je slobodni udarac iz gotovo mrtvog kuta, oštro ubacio po podu, a loptu je Ivan Šunjić nespretno skrenuo u vlastitu mrežu.

Slično kao i kod drugog gola, Inter nije dugo izdržao. Ponovno je obrana prilično slabo reagirala. Ubacio je s ruba šesnaesterca Kadzior, a potpuno sam Petković glavom pospremio loptu za 3:3. Golovi su u drugom poluvremenu padali kao na traci, a Dinamo je nakon trećeg pogotka dodatno pojačao pritisak.

Inter se logično zatvorio u posljednjih 15 minuta i nastojao sačuvati bod. Pritisak se Dinamu isplatio jer je u 83. minuti uspio doći do četvrtog gola. Nakon centaršuta na loptu je natrčao Mario Musa i glavom ju uputio na drugu stativu gdje je spremno čekao Petković i iz velike blizine zakucao loptu u mrežu.

Strijelac dva pogotka Petković bio je izrazito razigran te je nešto kasnije odlično uposlio Marija Gavranovića koji je ušao u igru u 82. minuti, no napadač Dinama nije bio precizan. U posljednjim minutama susreta, Dinamo je došao i do petog pogotka. Strijelac svog prvog pogotka u dresu Dinama bio je Kadzior. Kada se sve zbroji i oduzme, Dinamo je potpuno zasluženo stigao do pobjede. S druge strane, Zaprešićani mogu biti nezadovoljni konačnim ishodom jer su s malo više koncentracije nakon postignutih pogodaka mogli puno više nevolja zadati aktualnom prvaku.