Vodeća trojka upisala nove pobjede, Novigrad i Zagreb i dalje na nuli

Ivan Šola • utorak, 25.09.2018.

Odigrano je peto kolo 3.HNL Zapad u kojem je vodeća trojka Krk, Vinogradar i Orijent upisala domaće pobjede, te su i dalje na stopostotnom učinku. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti uvjerljivu pobjedu Dubrave koja je s teniskim rezultatom porazila Opatiju, dok su nogometaši Zagoreca na gostovanju u Maksimiru upisali prvu prvenstvenu pobjedu. Novigrad, Jadran i Zagreb i dalje nisu osvojili niti jedan bod u prvenstvu.

Najefikasnija utakmica kola odigrana je u Dubravi gdje su gledatelji mogli vidjeti čak devet pogodaka u slavlju Dubrave nad Opatijom 6:3. Igrala se četvrta minuta utakmice kada je Borna Marton doveo domaćine u vodstvo, a samo deset minuta kasnije Marin Mudražija povećava prednost na 2:0. Gosti se vraćaju u utakmicu u 23.minuti kada kiks u domaćoj obrani koristi Adrian Blečić. To kao da je razljutilo Dubravu koja je do kraja poluvremena postigla čak tri zgoditka i time riješila pitanje pobjednika. Filip Hodak, Marin Mudražija i Ivo Glavaš postavili su rezultat 5:1 na poluvremenu. Odmah na početku drugog dijela Marino Slatina povećava rezultat na 6:1. Do kraja susreta gosti su uspjeli ublažiti poraz golovima Marka Krešića i Kristijana Flege za konačnih 6:3.

Do druge prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Jaruna koji su na gostovanju u Novigradu savladali istoimenog domaćina s minimalnih 1:0. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 86. minuti kada je Ivan Hercigonja neobranjivo poslao loptu pod prečku za veliko slavlje gostiju. Prošlosezonski drugoligaš Novigrad poslije petog kola i dalje ima nula bodova.

Zanimljiva utakmica odigrana je na Pešćenici gdje su HAŠK i Trnje u kvartovskom derbiju podijelili bodove. Igrala se 20. minuta kada je Ivan Zelenika iz kaznenog udarca doveo domaćine u vodstvo. Isti je igrač u 55. minuti udvostručio prednost HAŠK-a na 2:0. Gosti su pred kraj utakmice zaigrali puno bolje, te su u 74. minuti zahvaljujući Mateju Jazviću smanjili na 2:1. Već u sljedećem napadu konačan rezultat utakmice 2:2 postavio je Matija Malekinušić.

Do uvjerljivog slavlja stigli su aktualni prvaci lige nogometaši Vinogradara koji su na domaćem terenu s visokih 6:2 porazili Dugo Selo. Od prve do zadnje minute domaća je momčad bila bolja, te su zasluženo upisali i petu uzastopnu pobjedu. Dvostruki strijelci za Vinogradar bili su Mateo Topić i Igor Prijić, dok su mrežu gostujućeg vratara tresli Josip Bagarić i Filip Šćrbec. Za gostujući sastav oba zgoditka postigao je Mijo Čerdić Batarilo.

Još jedna utakmica bez pobjednika odigrana je u Vrbovcu gdje su istoimeni domaćin i Špansko miroljubljivo podijelili bodove. Igrala se 15. minuta utakmice kada je Josip Štignjedec doveo gostujući sastav u vodstvo, a samo dvije minute kasnije Ante Lerotić povećao je prednost Španskog na 2:0. Domaća se momčad ekspresno vratila u egal, prvo je u 24. minuti Matija Dimović smanjio na 1:2, da bi samo minutu kasnije Filip Busija zabio za 2:2. Do kraja susreta domaća je momčad bila puno bliže pobjedi, ali se mreže više nisu tresle.

Do pete uzastopne pobjede stigli su nogometaši Krka koji su na domaćem terenu s minimalnih 1:0 porazili Kurilovec. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 77. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Luka Mijić.

Dramatična utakmica odigrana je u Rijeci gdje su nogometaši Orijenta upisali i petu prvenstvenu pobjedu savladavši u samoj završnici Jadrana iz Poreča 4:3. Igrala se 35. minuta utakmice kada je Mateo Monjac doveo domaćine u vodstvo, a samo minutu kasnije Ivor Weitzer udvostručio je prednost Orijenta. Do kraja poluvremena gosti su smanjili rezultat zahvaljujući Lorenu Maružinu. U nastavku susretu gosti su krenuli puno odlučnije, te su u 49. minuti preko Emanuela Valente poravnali rezultat na 2:2. Potpuni preokret dogodio se u 60. minuti kada je svoj drugi pogodak postigao Loren Maružin. Prava drama dogodila se u završnici kada su domaćini preokrenuli rezultat u svoju korist. Prvo je u 88. minuti David Andrić zabio za 3:3, da bi konačan rezultat utakmice 4:3 postavio Florian Fumić u 89. minuti.

Do prve prvenstvene pobjede došli su nogometaši Zagorca iz Krapine koji su na gostovanju savladali Maksimir s minimalnih 1:0. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 73. minuti kada je Matija Majcenić nakon polukontre iz blizine matirao domaćeg vratara Brunu Javora.

Nogometaši Zagreba upisali su i peti uzastopni poraz, te su prikovani na dno tablice. Bolji od njih bili su igrači Ponikvi koji su s minimalnih 1:0 upisali treću prvenstvenu pobjedu. Junak gostiju bio je Danijel Kahlina koji je u 16. minuti postigao pogodak vrijedan sva tri boda.