Branimir Korać • srijeda, 26.09.2018.

Manchester United na Old Traffordu nije uspio izboriti prolaz u osminu finala Carabao Cupa, Frank Lampard s Derby Countyjem ga je izbacio boljim izvođenjem penala...

Manchester United oprostio se od Carabao Cupa i to u srazu na Old Traffordu s Derby Countyjem pod vodstvom Franka Lamparda. Jose Mourinho nije kalkulirao, izveo je vrlo jaku postavu sa samim prvotimcima, ali nije pomoglo i Derby je boljim izvođenjem penala prošao dalje.

Nije bilo Davida De Gee na vratima niti Paula Pogbe koji je ponovno otvorio frontu s Mourinhom, ali i bez njih bila je to iznimno jaka postava, no ne i dovoljno jaka za svladati Derby County.

Krenulo je prema planu. Već u trećoj minuti Juan Mata zabio je za vodstvo Uniteda i činilo se kako će to biti jednostavan posao za Mourinhovu momčad. Međutim gosti su se oporavili od tog šoka i u nastavku susreta bili su apsolutno ravnopravan protivnik.

Za trud i dobru igru nagrađeni su u 59. minuti kada je Harry Wilson poravnao na 1:1, a niti deset minuta kasnije novi problemi za Manchester. Sergio Romero igrao je rukom izvan 16 metara i zaradio isključenje te je na vrata morao Lee Grant, veteran pristigao iz Stokea koji je došao u svojstvu trećeg vratara.

Novi šok uslijedio je u 85. minuti kada Marriott zabija za 2:1 i dovodi goste u dobitnu poziciju, ali u 95. minuti Marouane Fellaini glavom poravnava na 2:2 i odluka pada s 11 metara. U svih osam serija igrači Derbyja bili su precizni, a na kraju je na drugoj strani tragičar bio Phil Jones čiji udarac Scott Carson brani i odvodi Derby County u osminu finala.

Crystal Palace nije imao problema u gostima kod West Bromwicha i svladao ga je s 3:0. Andros Townsend postigao je dva pogotka, a Patrick van Aanholt jedan.

Bournemouth se pošteno namučio s Blackburnom i tek golom Calluma Wilsona u 94. minuti izborio je prolaz. Imali su domaćini 2:0, Blackburn se vratio, ali na kraju je ipak Bournemouth slavio.

Do pobjede se prošetao Manchester City koji je u gostima nadigrao Oxford United i svladao ga s 3:0. Domaćin je bio u totalno podređenoj poziciji i nije imao nikakve šanse. Gabriel Jesus, Riyad Mahrez i Phil Foden vodili su City do pobjede.