Sjajni Ivan Martinović nije spasio Gummersbach od poraza

Branimir Korać • petak, 05.10.2018.

Mladi hrvatski reprezentativac Ivan Martinović odigrao je sjajnu utakmicu u dresu Gummersbacha, no to nije pomoglo njegovoj momčadi u izbjegavanju poraza...

Magdeburg je odigrao odličnu utakmicu protiv Hannover Burgdorfa i vratio se pobjedama. Nakon poraza od Füchsea, vrlo brzo se oporavio i upisao uvjerljivu pobjedu u susretu za koji se očekivalo da će ipak u konačnici biti nešto ravnopravniji.

Još jednom je briljirao Matthias Musche koji je ovaj put postigao devet pogodaka dok su po pet dodali Albin Lagergren i Robert Weber. Željko Musa zabio je tri gola. Kod poraženih Timo Kastening završio je sa sedam pogodaka, a Fabian Böhm dodao je šest. Ilija Brozović zabio je jedan pogodak.

Rhein-Neckar Löwen pokazao je dva lica protiv skromnog Gummersbacha. Odigrao je vrlo loše prvo poluvrijeme nakon kojeg je zaostajao 14:10, ali je u drugom dijelu promijenio igru i pristup te na kraju slavio preokretom 30:24.

Gostima nije pomoglo 15 obrana Carstena Lichtleina i čak 12 golova Ivana Martinovića. Domaćina su spašavali s 11 golova Andy Schmid te s po pet golova Filip Taleski i Alexander Petersson.

Odlične rezultate i dalje bilježi Bergischer koji je najugodnije iznenađenje sezone. Novu pobjedu, četvrtu u nizu, upisao je u gostima kod Wetzlara kojeg je svladao s 27:25. Na ulasku u zadnju minutu bilo je 25:25, ali u završnici gosti postižu dva gola i odnose pobjedu.

Yannick Fraatz predvodio je goste sa sedam golova, a pet je dodao Jeffrey Boomhouwer. Kod domaćina po četiri gola zabili su Joao Ferraz, Maximilian Holst i Stefan Čavor.

Problema nije bilo za Füchse koji je glatko slavio kod Bietigheima 36:28 uz sedam golova Bjarkija Mara Elissona dok je kod poraženih Martin Marčec postigao tri pogotka.