Ništa od neizvjesnog derbija, Real Madrid razbio Valenciju

Branimir Korać • subota, 06.10.2018.

U drugom kolu ACB lige najzanimljiviji na papiru dvoboj odigran je u Valenciji gdje je gostovao Real Madrid i potvrdio snagu te visoko slavio...

Derbi drugog kola ACB lige odigran je u Valenciji gdje je istoimeni domaćin ugostio madridski Real, ali susret nije opravdao očekivanja što se tiče neizvjesnosti. Madriđani su sjajnim ulaskom u drugo poluvrijeme potpuno ubili svaku neizvjesnost i na kraju vrlo visoko slavili 88:70.

U momčadi Pabla Lasa Sergio Llull upisao je 17 poena uz šut za tricu 5/8 te šest podijeljenih asistencija, a Anthony Randolph dodao je 14 poena i devet skokova. Kod Valencije Bojan Dubljević završio je s 15 poena i devet skokova, a Aaron Doornekamp dodao je 11 poena i pet skokova.

U drugom susretu Morabanc Andorra u gostima je bila bolja od Joventuta i slavila 75:65. Andorra je pobjedu upisala unatoč vrlo lošem vanjskom šutu i trici na 4/25. Domaćin je u završnici uspio smanjiti na zaostatak na 70:65, ali u zadnje dvije minute nije napravio praktički ništa i gosti su mirno dovršili posao.

Shayne Whittington bio je prvo ime gostiju sa 17 poena i šest skokova, a John Shurna dodao je deset poena. Kod Joventuta Dakota Mathias ubacio je 15 poena.