Bordeaux 3:0(3:0) Nantes
Nantes

Bordeaux lakoćom svladao Nantes, sve je bilo riješeno nakon prvog poluvremena

Petar Jenjić • nedjelja, 07.10.2018.

U sklopu devetog kola francuske Ligue 1 nogometaši Bordeauxa stigli su do četvrte pobjede sezone. Pred svojim navijačima lakoćom su stigli do pobjede protiv Nantesa rezultatom 3:0...

Četvrtu pobjedu u sezoni, a treću u posljednje četiri utakmice, upisao je Bordeaux koji nije imao prevelikih problema na domaćem terenu protiv Nantesa. U konačnici je slavio s 3:0 i nanio peti poraz gostima, a treći u posljednje četiri utakmice.

Dvoboj je bio riješen već do kraja prvog poluvremena, s obzirom na to da je Bordeaux do 42. minute imao tri pogotka prednosti. Drugo poluvrijeme nije donijelo promjene na rezultatu, iako su obje momčadi imale svoje prilike.

Peta minuta donijela je i prvi pogodak na utakmici, Yann Karamoh izborio se za prostor na rubu kaznenog prostora i prekrasnim udarcem iskosa pogodio suprotni kut protivničkog gola. Samo dvije minute kasnije domaćin je postigao novi pogodak.

Slabu reakciju gostujuće obrane iskoristio je Francois Kamano koji je prvo ukrao loptu, a zatim utrčao u kazneni prostor i iskosa pogodio pod samu gredu.

I onda u završnim minutama prvog poluvremena Bordeaux je stigao i do trećeg pogotka, nakon što je Matthew Miazga skrivio kazneni udarac i zaradio žuti karton. Tako se po drugi puta na utakmici u strijelce upisao Kamano.

Rezultat se do kraja više nije mijenjao. Toma Bašić nije bio u sastavu domaće momčadi.