PPD Zagreb uzeo vrijedan bod u Danskoj, može žaliti za punim plijenom

Mihaela Bradovski • nedjelja, 07.10.2018.

PPD Zagreb osvojio je vrijedan bod u gostima kod Skjerna. U vrlo zanimljivom i neizvjesnom dvoboju nije bilo većih odvajanja s obje strane, a priliku za pobjedu imali su i jedni i drugi...

Zanimljiva utakmica u Danskoj nakon koje PPD Zagreb ima razloga za zadovoljstvo. Nakon četiri kola u Ligi prvaka još uvijek ne zna za poraz u gostima, no doduše kao domaćin upisao je oba poraza.

Bod u Danskoj protiv Skjerna svakako je bitan, riječ je o jednom od glavnih konkurenata u borbi za prolazak u nokaut fazu i bodovi u tim međusobnim dvobojima imaju veliku važnost.

Uoči puta za Dansku Lino Červar prebacivao je ulogu favorita na leđa Danaca koji imaju vrlo dobru momčad s nekolicinom igrača visoke kvalitete i bogatog iskustva, ali Zagreb je odradio sjajan posao i došao do boda.

Od početka se Zagreb postavio hrabro i nije dopustio domaćinu odvajanje, igralo se praktički gol na gol, a prvi put na susretu neka momčad je došla do dva gola prednosti u 27. minuti kada je Eivind Tangen zabio za 13:11 domaćina.

Na odmor se ipak otišlo s poravnatih 14:14 nakon gola Hrstića i dva raspoloženog Burića čime je Zagreb imao željeni rezultat na poluvremenu.

Ulazak u drugo poluvrijeme bio je odličan za PPD Zagreb, Horvat, Burić i Sršen odveli su ga na 17:14 što je bila najveća prednost na susretu.

Ipak nisu gosti dugo zadržali to lijepo vodstvo, domaćin se vratio u utakmicu i u 40. minuti već je bio na 21:21 da bi nedugo zatim zaokružio seriju 3:0 i golom Eggerta ponovno poveo.

Ubrzo je Skjern novim Eggertovim golom došao na 24:22, ali onda Zagreb uzvraća s tri gola u nizu i na ulasku u zadnjih deset minuta ponovno je u vodstvu.

Tamo odvajanja više nije bilo, momčadi su se mijenjale u vodstvu, a minutu prije kraja Zagreb je poveo golom Sršena da bi 25 sekundi prije kraja Kasper Sondergaard ipak poravnao na 31:31 i donio bod Skjernu.

Kod Zagreba istaknuli su se Senjamin Burić sa sedam golova, Zlatko Horvat sa šest i Ivan Sršen s pet golova, a kod Skjerna po šest golova zabili su Thomas Mogensen i Anders Eggert dok je pet zabio Christoffer Mikkelsen.