Jan Šneler • srijeda, 10.10.2018.

Odigrane su prve utakmice trećeg kola kvalifikacija za Afrički kup nacija, a važnu pobjedu ostvarila je Zambija protiv Gvineje Bisau...

Reprezentativna pauza je počela i svoje susrete igraju nacionalne vrste diljem svijeta. Na rasporedu je treće kolo kvalifikacija za Afrički kup nacija. Danas su odigrane dvije utakmice, a valja izdvojiti pobjedu Zambije protiv Gvineje Bisau.

Zambija je bila u poziciji u kojoj nije smjela izgubiti bodove. Mozambik i Gvineja Bisau imali su četiri boda prije današnjeg susreta, dok su Namibija i Zambija bile na samo jednom. Bilo kakav rezultat osim pobjede vjerojatno bi značio kraj nadanjima Zambije.

Domaći su ipak sve riješili u prvih sat vremena. Prvo je u 18. minuti Sunzu doveo Zambiju u vodstvo, da bi u 52. minuti Shonga povećao prednost na 2:0. Iako je do kraja susreta Zambija je čvrsto držala prednost, gosti su pogotkom Mendyja u 81. minuti uspjeli postići počasni pogodak.

U ranijem susretu skupine F, Etiopija i Kenija podijelili su bodove u utakmici bez pogodaka. Skupina u kojoj se nalaze ove momčadi izuzetno je napeta. Trenutno Kenija i Etiopija imaju po četiri boda, dok Gana i Sijera Leone, uz utakmicu manje, imaju tri osvojena boda.

Napomenimo za kraj kako nas za četiri dana očekuju uzvratni susreti današnjih dvoboja. U sklopu četvrtog kola, Gvineja Bisau ugostit će Zambiju, dok će Etiopija ići na noge Keniji.