Venezia uvjerljiva, Avellino iznenadio Bresciju

Jan Šneler • subota, 27.10.2018.

U sklopu četvrtog kola talijanske Lege A odigrana su dva dvoboja, a zanimljivo je bio u Bresciji gdje je Avellino stigao do vrijedne gostujuće pobjede...

Prve utakmice četvrtog kola Lege A mogle su zadovoljiti ljubitelje košarke, prvenstveno talijanske. Venezia je uvjerljivo slavila kod Trenta, dok je nakon velike borbe i odlične utakmice Avellino došao do slavlja na gostovanju kod Brescije.

Venezia je stigla do lake pobjede na gostovanju kod Trenta. Trenutno neporažena momčad talijanske Lege A rutinski je slavila na gostovanju kod momčadi koja još uvijek nema niti jednu pobjedu ove sezone. Sve je bilo riješeno u prvom dijelu u kojem je Venezia već imala lijepu prednost, da bi u posljednjoj četvrtini to podignula na još veću razinu i konačno slavila sa 64:87.

Najbolji je kod gostiju bio Austin Daye s 21 košem i pet skokova, dok je Mitchell Watt dodao 17 poena uz šest skokova. U momčadi Trenta nitko se nije pretjerano iskazao, ali je najviše poena (13 koševa uz slab šut 5/17) zabio Devyn Marble.

U drugom susretu Avellino je iznenadio Bresciju koja je puno bolje ušla u utakmicu. Domaći sastav je imao jako lijepu dvoznamenkastu prednost početkom druge četvrtine, no Avellino je uspio otići na odmor sa samo pet koševa zaostatka. U nastavku susreta gosti su malo po malo nagrizali prednost, da bi u posljednjih deset minuta iskoristili sve adute i priveli susret kraju rezultatom 74:77.

Sjajan je bio u dresu Avellina dvostruki NBA prvak Norris Cole s 19 poena i šest asistencija, dok je Keifer Sykes dodao 18 koševa uz sedam skokova. Kod poražene Brescije, Luca Vitali ubacio je 18 koševa.

Pogled na MVP-a: Ricky je sazrio

Ricky Rubio je MVP minulog Svjetskog prvenstva u Kini, a na putu do naslova i individualnog priznanja prikazao je nešto drukčiju igru od...