Inter 5:0 Genoa
Genoa

Jan Šneler • subota, 03.11.2018.

U 11. kolu talijanske Serie A, milanski Inter uvjerljivo je slavio protiv Genoe koju vodi hrvatski trener Ivan Jurić...

U mini dvoboju hrvatskih nogometaša i trenera, pobjedu su odnijeli nogometaši Intera. Milanski klub je u 11. kolu Serie A uvjerljivo slavio protiv gostujuće Genoe. Već u prvom dijelu, domaćini su razriješili pitanje pobjednika te su u nastavku susreta samo povećali veliko vodstvo.

Prvih petnaestak minuta bilo je kobno za goste. Inter je odlično pritisnuo i u tom periodu sve riješio. Imali su gosti prigodu u 12. minuti, ali je Darko Lazović bio neprecizan. Dvije minute kasnije sve se mijenja. Prvo je u 14. minuti Roberto Gagliardini lijepo pogodio za 1:0, da bi dvije minute kasnije Matteo Politano povećao vodstvo domaćih.

Nakon uvodna dva pogotka, Inter je igrao sve bolje, a nekoliko prodora imao je i Ivan Perišić. Krajem prvog dijela, domaći su mogli potpuno potopiti Genou, no udarac Stefana de Vrija otišao je malo pored gola.

U nastavku susreta, slično kao i u prvom dijelu, Inter je već nakon uvodnih minuta došao do novog pogotka. Samo četiri minute trebalo je Gagliardiniju da dođe do drugog pogotka na današnjoj utakmici i postavi 3:0. Genoa je imala par poluprilika u nastavku, ali je bilo jasno kako je ritam pao te momčadi više ne izgledaju motivirano kao u prvom dijelu.

Pomalo uspavljujuće drugo poluvrijeme razbio je Joao Mario sjajnim udarcem u prvoj minuti sudačke nadoknade te postavio konačnih 4:0. Genoa je potpuno potonula i do kraja susreta je primila još jedna gol. Strijelac u posljednjoj minuti bio je Radja Nainggolan. Što se tiče hrvatskih igrača, Perišić je igrao do 76. minute, dok je Marcelo Brozović izašao iz igre u 87. minuti. Šime Vrsaljko proveo je svih 90 minuta na klupi za pričuvne igrače.