Hrvatski Telekom Prva liga, 13. kolo, 04.11.2018, 17:30 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 8127

Branimir Korać • nedjelja, 04.11.2018.

Derbi 13. kola HT Prve lige odigran je u vrlo teškim, gotovo neregularnim uvjetima u Gradskom vrtu. Tijekom susreta spustila se gusta magla, vidljivost je bila vrlo loša, a Dinamo je slavio protiv Osijeka 2:0 golovima Gavranovića i Olma...

Trebao je to biti nogometni spektakl, dugo očekivano gostovanje lidera u Osijeku, ali se na kraju pretvorilo u mučenje zbog gotovo nemogućeg praćenja susreta tijekom drugog poluvremena nakon što se nad Gradski vrt spustila magla.

U prvom dijelu još koliko-toliko uvjeti su bili prihvatljivi, međutim u nastavku susreta magla je bila sve gušća i na kraju je bilo gotovo nemoguće pratiti događanja na travnjaku.

Iako je pred Modrima iznimno bitna utakmica protiv Spartaka iz Trnave, Nenad Bjelica nije kalkulirao i izveo je gotovo najbolji sastav na travnjak. Osijek se držao dobro, imao je i on dobrih prilika, ali Dinamo je za razliku od domaćina svoje ipak iskoristio.

U prvih 20 minuta viđena je samo jedna prilika i to pred vratima Dinama. Nakon odličnog ubačaja u sredinu, glavom je pucao Lončar, ali lopta je na putu do gola pogodila Marića koji je tako ni kriv ni dužan spasio Dinamo od ulaska u zaostatak.

Do kraja poluvremena još nekoliko poluprilika za Osijek, ali lopta nije ušla u mrežu i ostalo je 0:0.

U drugom dijelu magla je iz minute u minutu sve više otežavala igranje, ali sudac Zebec nije se odlučio za prekidanje utakmice već je odlučio nastaviti.

Dinamo je u magli došao do vodstva u 64. minuti. Gojak je opalio izvana, Malenica je samo odbio do natrčalog Gavranovića koji iz blizine zabija za vodstvo.

Bilo je burno u završnici susreta. Prvo je Osijek u 88. minuti bio nadomak poravnanja kada je Lončar ponovno pucao glavom, lopta se odbila od zemlje u gredu koja je spasila Livakovića. Odmah nakon toga dobra akcija i na drugoj strani, Petković je proigrao Olma, on ulazi u 16 metara i gađa gredu.

Što nije napravio tada, Olmo je napravio duboko u sudačkoj nadoknadi kada je pobjegao obrani, sjurio se od centra prema Malenici i onda rutinski zabio za konačnih 2:0.

Dinamo je tako uspješno odradio gostovanje u Gradskom vrtu i pobjegao Osijeku na devet bodova razlike, a drugoplasiranoj Lokomotivi na pet bodova. Upravo Lokomotiva bit će sljedeći Dinamov protivnik nakon susreta četvrtog kola Europske lige protiv Spartaka iz Trnave.

• mrkrunimir 1004.11.2018. u 23:02