Uspinjača preokretom u zadnjih deset minuta do pobjede protiv Splita

Branimir Korać • subota, 10.11.2018.

U posljednjem susretu šestog kola 1. HMNL Uspinjača je u Sutinskim vrelima bila bolja od Splita s 4:2 nakon što je zaostajala na poluvremenu...

Uspinjača Gimka nastavlja s vrlo dobrim nastupima ove sezone, a novu pobjedu upisala je na svom parketu u Sutinskim vrelima gdje je svladala Split s 4:2.

Split ima dosta problema, nije ni sjena kvalitetom i igrama onoj momčadi koja je proteklih sezona bila glavni kandidat za naslov prvaka, što je u konačnici i očekivano s obzirom na odlazak glavnog sponzora i rezanje budžeta.

Novi poraz stigao je u Zagrebu iako su gosti predvođeni odličnim Žarkom Luketinom držali vodstvo sve do 31. minute.

Uspinjača je prva došla do pogotka i to već u petoj minuti preko Davida Mataje, ali u zadnje tri minute prvog dijela Ecio Jurjević i Duje Vladović zabijali su za 2:1 gostiju na odmoru.

Pola drugog poluvremena Luketin je držao Split u vodstvu, a onda je eksplodirao Silvio Toth i s tri gola odveo Uspinjaču do pobjede 4:2.

Ovom pobjedom Uspinjača se izjednačila s Universitasom na četvrtoj poziciji dok Split ostaje tek deveti sa samo četiri boda.