Hrvatski Telekom Prva liga, 15. kolo, 23.11.2018, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 200
Suci: Dario Bel, Sanja Rođak-Karšić, Tomislav Keglević, četvrti sudac: Damir Batinić
Rudeš
Rudeš
0:1 Inter-Zaprešić
Komnen Andrić 65'
Inter-Zaprešić

Petar Jenjić • petak, 23.11.2018.

U prvoj utakmici 15. kola HT Premijer lige nogometaši zaprešićkog Intera slavili su na gostovanju kod Rudeša pogotkom Komnena Andrića...

Ivan Kovačec
59'
20
Ivan Tomičić
69'
19
Gordan Barić
86'
Marko Lozo
15
(do 56')
21
(do 90'+4')
Samir Toplak

Krenulo je i 15. kolo domaćeg prvenstva, a prva utakmica odigrana je u Kranjčevićevoj gdje su snage odmjerili Rudeš i zaprešićki Inter. U konačnici su do pobjede, četvrte ove sezone, stigli gosti, a za to im je bio dovoljan jedan pogodak.

Tijekom prvog poluvremena Inter je bio bolja momčad. Toplakova je ekipa više tražila pogodak i češće prijetila protivničkim vratima, ali to su uglavnom bili pokušaji iz daljine. Domaćin je imao tek tri pokušaja prema golu Intera, ali nijedan nije išao u okvir gola.

Najbolju priliku imali su gostujući nogometaši pretkraj poluvremena, ali udarac Obija Ajayija obranio je domaći vratar. Novopridošlo pojačanje Intera Josip Brezovec okušao je sreću u 54. minuti, ali udarac s ruba kaznenog prostora otišao je preko gola.

Nakon nešto više od sat vremena igre Zaprešićani su stigli do vodstva. Ubacio je Ivan Čeliković s lijeve strane, a lopta je stigla do druge stative gdje se neometan našao Komnen Andrić koji glavom skreće loptu u mrežu. Bio je to njegov osmi pogodak sezone.

Rezultat je ostao isti sve do kraja utakmice, iako su gosti preko Ayayija i Ivana Mamuta imali solidne prilike, međutim, spomenuta dvojica nisu bila dovoljno precizna kako bi ponovno ugrozila gol Rudeša.

• mrkrunimir 1024.11.2018. u 00:27