Zimski sportovi

Norvežani briljirali na domaćem terenu u Lillehammeru, Weng razočarala slabijim izdanjem

Jan Šneler • subota, 01.12.2018.

Nastavlja se mini turneja u Lillehammeru i nakon jučerašnjih sprinteva, danas su skijaški trkači i trkačice odradile utrke na 10, odnosno 15 kilometara...

Osim finala u Quebecu, jedino je norveški Lillehammer zaslužio da se natjecanja održavaju tri uzastopna danas. Nakon jučerašnjih sprinteva, danas su na red došle utrke na 10 kilometara za skijaške trkačice, odnosno 15 kilometara za trkače.

U ženskoj utrci na 10 kilometara slobodnim stilom, slavila je Norvežanka Therese Johaug koja se opasno približila vodećoj u ukupnom poretku, Ruskinji Juliji Belorukovoj. Na drugom mjestu završila je Ebba Andersson, dok je treća bila njena sunarodnjakinja iz Švedska, Charlotte Kalla.

Olimpijska pobjednica iz Sočija, Norvežanka Ragnhild Haga završila je na šestom mjestu, dok je prošlogodišnja pobjednica u ovoj disciplini i aktualna osvajačica Svjetskog kupa, Heidi Weng završila na osmom mjesto s više od minute zaostatka.

U muškoj konkurenciji slavio je Norvežanin Sjur Roethe sa šest sekundi prednost ispred drugog Norvežanina Didrika Toensetha. Treći je bio ruski skijaški trkač Denis Spitsov s gotovo 30 sekundi zaostatka.

Niti u ovoj utrci nije do postolja stigao olimpijski pobjednik iz Sočija i aktualni osvajač ove discipline. Dario Cologna došao je do četvrtog mjesta u Lillehammeru.