Zimski sportovi

Dominacija norveških skijaša u Lillehammeru, Johaug i Toenseth najbolji u potjeri

Jan Šneler • nedjelja, 02.12.2018.

Zaključeno je trodnevno natjecanje Svjetskog kupa u Lillehammeru, a danas su ponovno dominirali norveški predstavnici...

Nakon odličnog vikenda u Lillehammeru i čak tri utrke možemo bez pretjerivanja reći kako su domaći sportaši bili fenomenalni. Danas su od šest mjesta na postolju, čak pet osvojili norveški skijaši i skijašice.

U ženskoj konkurenciji na 10 kilometara slavila je Therese Johaug koja je uspjela doći do pobjede u sva tri dana u Lillehammeru. Sjajna Norvežanka bila je za gotovo 17 sekundi bolja od Ebbe Andersson koja je također u sve tri utrke bila na postolju.

Sjajan norveški dan zaključila je Ingvild Flugstad Oestberg s manje od sekunde zaostatka za drugoplasiranom Šveđankom.

Što se tiče muške konkurencije, pobjedu je odnio Didrik Toenseth, a pratio je ga u stopu Sjur Roethe. Treći Norvežanin, Emil Iversen zaostao je više od minute za vodećim dvojcem.

Svjetski kup ne seli daleko te nas za šest dana očekuju utrke na 15, odnosno 30 kilometara u norveškom Beitostolenu. Nakon toga, Svjetski kup seli u švicarski Davos.