Premiership, 14. kolo, 02.12.2018, 15:05 h
Arsenal
Arsenal 4:2 Tottenham
Tottenham

Branimir Korać • nedjelja, 02.12.2018.

U velikom londonskom derbiju Arsenal je upisao pobjedu protiv Tottenhama preokretom u drugom dijelu. Potpuno zaslužena pobjeda raspoloženih domaćina koji su posebno u drugom dijelu nadigrali Spurse...

U 196. derbiju sjevernog Londona Arsenal je zasluženo uzeo sva tri boda protiv Tottenhama. Odličan nastup momčadi Unaija Emeryja u jednako tako odličnom susretu koji je mogao zadovoljiti sve osim navijača Spursa.

Imao je Tottenham vodstvo na poluvremenu, ali sjajnom igrom u drugom dijelu Arsenal je potpuno zasluženo došao do preokreta i u konačnici pobjede 4:2.

Od početka igralo se otvoreno i dobro i već u devetoj minuti pao je prvi pogodak. Granit Xhaka je ubacio loptu u kazneni prostor, rukom je igrao Jan Vertonghen i ispravno je dosuđen kazneni udarac. Penal je izveo Pierre-Emerick Aubameyang i rano doveo domaćina do prednosti.

Spursi su krenuli po poravnanje, a posebno opasan bio je Heung-Min Son koji je u nekoliko navrata bio u dobrim situacijama, ali Bernd Leno je bio koncentriran.

Ipak u 31. minuti Spursi dolaze do poravnanja. Christian Eriksen je ubacio iz slobodnog udarca, a Eric Dier s prve vratnice skreće loptu u mrežu uz ovaj put lošu reakciju Arsenalovog vratara.

Tri minute kasnije novi penal i potpuni preokret. Ovaj put loše je u 16 metara reagirao Rob Holding koji je "počistio" Sona i Mike Dean drugi put pokazuje na 11 metara. Harry Kane takvu priliku ne propušta i donosi prednost Arsenalu.

Na odmor se otišlo s prednosti Spursa, ali u drugom dijelu potpuno drugačija priča. Arsenal je bio dosta bolji, nizao je prilike i zaslužio preokret.

U 57. minuti stgao je do poravnanja novim golom Aubameyanga koji je odlično pogodio i tako dodatno podignuo samopouzdanje svoje momčadi i unio nervozu u Tottenhamovu.

U 62. minuti Dele Alli je očistio s gol linije nakon pokušaja Mustafija, ali u 76. minuti Arsenal ipak dolazi do preokreta. Ovaj put s ruba kaznenog prostora pogodio je Alexandre Lacazette, Dier je lagano skrenuo loptu, dovoljno da Lloris ne može do nje.

Dvije minute kasnije Aubameyang je odlično proigrao Lucasa Torreiru koji iskosa vara Llorisa i podiže na 4:2.

Da stvar bude još lošija za Spurse, Vertonghen je u završnici zaradio i isključenje i domaćin je mirno priveo susret kraju.