Hrvatski nogometni kup, Četvrtfinale, 04.12.2018, 17:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Ivan Vučković, Ivica Modrić, Igor Krmar
3:0(2:0) Vinogradar
Vinogradar

Inter bez problema i s igračem manje do polufinala Kupa

Branimir Korać • utorak, 04.12.2018.

Jedini dvoboj četvrtfinala Kupa koji nije bio prvoligaški, bio je onaj u Zaprešiću, a u njemu je Inter rutinski s 3:0 svladao momčad Vinogradara, vodećeg trećeligaša zapadne skupine...

Mateo Topić
51'

Davide Jozić
77'
14
Mirko Ramčić
85'
Stjepan Gomerac

Inter je imao na papiru najlakšeg protivnika i to se pokazalo takvim i na terenu. Razlika u kvaliteti između Intera i Vinogradara ipak je prilična pa su tako domaćini unatoč tome što su imali igrača manje sat vremena, mirno odradili posao.

Dosta je pomogao Interu i Goran Bašić, vratar Vinogradara koji je jako loše reagirao kod prva dva pogotka Intera, tu su gosti ušli u zaostatak i potonuli.

Od početka susreta Inter je kontrolirao situaciju na terenu te je u 15. minuti stigao i do vodećeg pogotka. Brezovec je izveo korner, pogodio je glavu Komnena Andrića koji šalje loptu u bliži kut, a Bašić je rukama odbija u mrežu.

Brezovec ubrzo zarađuje nepotrebni žuti karton zbog simuliranja, a u 23. minuti domaćin podiže vodstvo. Muhar je opalio s 25 metara, lopta je išla ravno u Bašića kojem prolazi kroz ruke i ulazi u gol.

Gosti su potonuli, ali nada im se vratila kada je Brezovec nepotrebno na sredini terena nakon pola sata igre zaradio drugi žuti karton i ostavio svoju momčad s igračem manje.

Bez obzira na brojčanu nadmoć, Vinogradar je vrlo rijetko prijetio, a u prvom dijelu samo dva puta je izgledalo opasnije i to kada je zaradio slobodni udarac na 16 metara kojeg loše izvodi Povrženić te nakon dobre akcije Prijića kada Štulec puca daleko od gola.

U drugom dijelu Inter je rutinski držao prednost te ju čak i povećao preko Boseca u 76. minuti. Bosec se izborio za loptu uz rub terena, iskosa ušao u 16 metara i onda zabio za 3:0.

U završnici susreta mogli su i jedni i drugi do pogotka, nisu vratare nadmudrili Andrić i Bjelanović te je ostalo 3:0 i Inter je prvi polufinalist Kupa.

• mrkrunimir 1005.12.2018. u 23:21