PPD Zagreb u Varaždinu uzvratio Nexeu za poraz iz prvog kola

Mihaela Bradovski • utorak, 04.12.2018.

Rukometaši PPD Zagreba i Nexea odigrali su ovog utorka derbi SEHA lige, s preuzimanjem prve pozicije u ovom regionalnom natjecanju kao glavnim ulogom. Slavila je domaća momčad, a više od svega susret su obilježila isključenja, visoke tenzije i suđenje koje nije bilo na nivou...

Gledatelji u Varaždinu večeras se nisu nagledali pogodaka koliko čvrste igre u obrani, nervoze i isključenja, a posebno se to odnosi na drugih pola sata igre.

Od početnih 2:0 iz šeste minute Zagrebaši su kroz čitavo prvo poluvrijeme održavali vodstvo, a pet minuta prije kraja prvog poluvremena vratar Kastelic pogodio je za 10:5, prvih +5 zagrebačkog sastava.

U nastavak dvoboja ušlo se pri jednakom Nexeovom zaostatku, nakon tri minute kapetan Zagreba Zlatko Horvat postiže pogodaka s linije sedam metara za bijeg na 13:7, nakon čega kreće period igre prepun tehničkih pogrešaka, ali i obrana Kastelica, odnosno Cara.

Od spomenute 33. minute na novi se pogodak čekalo idućih sedam, a u međuvremenu su po promašaj upisali Sršen, Horvat te dva puta Gadža uz četiri izgubljene lopte, po dvije na obje strane.

A kada je konačno na 8:13 smanjio Vozab susret je ušao u onaj najnervozniji dio u kojem je bilo najmanje igre dok su se s obje strane redala isključenja.

Nakon paralelnog hlađenja pokazanog Horvatu i Eteru, minutu kasnije isključeni su u Zrnić te Kontrec, odnosno Gadža, dok su do kraja dvije minute na klupi prosjedili i Šušnja te u samoj završnici Mandić i Mrđenović.

Što se kretanja rezultata tiče, u posljednjih pet minuta Zagreb je ušao s četiri pogotka prednosti koja su se do završne minute istopila na 19:17. Nakon toga je zaiskrilo još jednom, što je okončano spomenutim isključenjem Mandića i Mrđenovića, a točku na i stavio je Horvat još jednim pogotkom sa sedam metara.

Horvat i Sršen postigli su po pet pogodaka, dok je Urh Kastelic u ovu pobjedu ugradio svojih deset obrana i jedan zgoditak. Na drugoj strani sa sedam se pogodaka istaknuo Tomi Vozab. Moreno Car zaustavio je 11 Zagrebovih pokušaja.