Petar Jenjić • četvrtak, 06.12.2018.

Torino je u utakmici šesnaestini finala Kupa bio bolji od trećeligaša Südtirola s 2:0 te tako izborio susret s Fiorentinom u sljedećoj fazi...

Nakon iznenađujućeg ispadanja Genoe, sličan scenarij nije dopustio Torino koji je na domaćem terenu s 2:0 bio bolji od trećeligaša Südtirola. Po jedan pogodak u svakom poluvremenu bio je i više nego dovoljan za plasman u osminu finala gdje ga čeka Fiorentina.

Igrala se 24. minuta kada je domaćin stigao do vodstva, Simone Zaza uspio je jednu visoku loptu primiriti za Roberta Soriana koji je udarcem s ruba šesnaesterca matirao protivničkog vratara.

Stanje na semaforu nije se promijenilo sve do 81. minute susreta. Tada je Alejandro Berenguer u kaznenom prostoru proigrao Simonea Ederu koji iskosa pogađa mrežu te potvrđuje pobjedu svoje momčadi.