Vodeni sportovi

Na Državnom prvenstvu u tehničkim vještinama osvojeno pet medalja od čega dvije zlatne

Sportnet, Mihaela Bradovski • četvrtak, 13.12.2018.

Riječki Klub sinkroniziranog plivanja Primorje Aqua Maris uspješno je započeo novu natjecateljsku sezonu nastupom na Državnom prvenstvu u tehničkim vještinama (popularno zvanih figure) održanom 9. prosinca ove godine u Rijeci, na Bazenima Kantrida...

Prvenstvo je održano u organizaciji Hrvatskog saveza sinkroniziranog plivanja, a priređivač i domaćin bio je Klub sinkroniziranog plivanja Primorje Aqua Maris iz Rijeke. Na Kupu je nastupilo 159 plivačica iz 6 hrvatskih klubova iz Rijeke, Siska i Zagreba.

Državno prvenstvo u tehničkim vještinama je svake godine uvod u novu sezonu, a od ove, promjenom FINA pravila 2017. godine, juniorke se natječu u izvođenju tehničkih elemenata, kao i seniorke.

Riječke plivačice osvojile su ukupno pet medalja - dvije zlatne, dvije srebrne i jednu brončanu te su, kao i lani, najuspješnije na Prvenstvu.

Zlatne je medalje osvojila Matea Butorac u dvije kategorije (juniorke i seniorke), srebrna je bila Tea Mustać (seniorke) i Enea Šebelja (mlađe juniorke), dok je brončana završila Katja Bedić (kadetkinje).

Odmah do njih su plivačice zagrebačkog Medveščaka s osvojenih pet medalja - jednom zlatnom, jednom srebrnom i tri brončane. Osvajačice medalja su i plivačice Mladosti s osvojenim zlatom i Špoljarić sinkro kluba s osvojenim srebrom u kategoriji kadetkinja.

Najnapetije je bilo u kategoriji mlađih juniorki u kojoj je Primorjašici Enei Šebelji zlato izmaklo za nevjerojatnih 0,0816 bodova, a u starijim kategorijama Primorjašica Matea Butorac postaje sve neuhvatljivija i u ovom trenutku sigurno je broj 1 u hrvatskom sinkro plivanju. Tako je recimo u juniorskoj konkurenciji premoćno osvojila zlato sa skoro četiri boda prednosti (3,9719).