Milan pronašao žrtvu, Higuain zabio prvi put nakon dva mjeseca

Branimir Korać • subota, 29.12.2018.

Milan je napokon došao do pobjede, a Gonzalo Higuain napokon se upisao među strijelce. Iako se suočio s nezadovoljstvom i zvužducima s tribina tijekom susreta, donio je Milanu pobjedu golom u drugom poluvremenu...

Napokon, nakon pet utakmica bez pobjede, Milan je slavio. Četiri susreta u prvenstvu i jedan u Europi nisu prošli po željama Gennara Gattusa, a unatoč tome što mu je uprava kluba izrazila povjerenje, Gattusova stolica opasno bi se zatresla da nije uspio slaviti i protiv SPAL-a.

Pobjeda je ipak upisana i to uz dosta muke, preokretom, a tri boda Milanu je donio "omraženi" Gonzalo Higuain. Argentinac je sada u središtu priče oko transfera u Chelsea i uz svu silu promašaja i loših nastupa, naišao je na veliko nezadovoljstvo kod načina. Ipak zabio je taj gol i donio barem malo zadovoljstva onima kojima je Milan u srcu.

SPAL je odlično krenuo i poveo golom Andree Petagne u 13. minuti, no tri minute kasnije Samu Castillejo poravnava na 1:1. Da je prednost SPAL-a duže sačuvana, pitanje je kako bi susret završio, ovako je Milan zabio praktički u najbolji trenutak.

U drugom dijelu dvojica osporavanih odvode Milan do pobjede. Hakan Calhanoglu je asistirao, a Gonzalo Higuain zabio i tako prekinuo dvomjesečni post donijevši Milanu pobjedu.

Alen Halilović nije konkurirao za nastup, jednako kao i Ivan Strinić koji je i dalje na putu povratka nakon srčanih problema. Niti kod gostiju nije zaigrao Lorenco Šimić, no on je bio na klupi.