Solskjaer pobjeđuje i u FA kupu, Manchester United prejak za Reading

Jan Šneler • subota, 05.01.2019.

Odigrani su prvi subotnji ogledi trećeg kola FA kupa, a bez većeg iznenađenja prošlo je prvih sedam ranopopodnevnih ogleda...

Naredna tri dana na rasporedu su susreti trećeg kola engleskog FA kupa. Manchester United i West Ham bez većih problema su prošli u sljedeću fazu natjecanja, dok je Brighton iznenadio Bournemouth i prilično jednostavno došao do rutinske pobjede.

Ole Gunnar Solskjaer je na teren protiv Readinga poslao kombinirani sastav. Dosta igrača iz prve postave nije bilo na terenu, no oni koji su počeli susret sve su odradili u prvom dijelu. U 22. minuti Juan Mata je pogodio iz jedanaesterca, dok je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, Romelu Lukaku potvrdio pobjedu s 2:0. U nastavku promjena rezultata nije bilo, iako su gosti bili puno aktivniji.

Slično je susret otvorio West Ham protiv Birminghama, iako je više prvotimaca bilo u postavi Čekićara. Bolji je u oba dijela bio West Ham koji je došao u vodstvo već u drugoj minuti kada je pogodio Marko Arnautović. Do drugog pogotka trebalo se čekati gotovo cijeli susret jer je Andy Carroll zabio tek u sudačkoj nadoknadi drugog dijela. Napomenimo kako je za West Ham debitirao Samir Nasri.

WBA i Burnley su minimalnim pobjedama došli do slavlja protiv Wigana i Barnsleyja. Za WBA je strijelac bio Bakary Sako, dok je Burnley došao do slavlja tek u sudačkoj nadoknadi kada je iz jedanaesterca bio precizan Chris Wood. Time je ujedno Burnley spriječio mogućnost ponavljanja ogleda.

Brighton je premoćno slavio na gostovanju kod Bournemoutha. Vrlo efikasni su bili gosti te su u prvom dijelu pogocima Anthonyja Knockaerta i Yvesa Bissoume došli do vodstva od 0:2. U nastavku Marc Pugh smanjuje zaostatak domaćih, no rumunjski reprezentativac Florin Andone pogađa za 1:3.

Ponovljeni susret morat će odigrati Sheffield Wednesday i Luton te Shrewsbury i Stoke. Prvi su odigrali neriješenih 0:0, dok su Shrewwbury i Stoke remizirali rezultatom 1:1.