Getafe 1:2 Barcelona
Barcelona

Barcelona nije ponovila Realovu pogrešku, Messi i društvo povećali prednost na vrhu

Branimir Korać • nedjelja, 06.01.2019.

Barcelona je učvrstila vodeću poziciju na ljestvici La Lige slaveći u gostima kod Getafea s 2:1. Lionel Messi i Luis Suarez golovima u prvom poluvremenu odlučili su pobjednika...

Prednost Barcelone nad madridskim Realom nakon 18. kola iznosi deset bodova, a na ulasku u 2019. godinu Madriđani su je mogli smanjiti na samo pet bodova. U dvije utakmice na početku godine Madriđani su uzeli samo bod, Barcelona je svoj posao dobro odradila i Real se polako može koncentrirati na to kako probati doći barem do drugog mjesta.

Počelo je burno, vrlo rano Barcelona je tražila kazneni udarac nakon pada Dembelea u 16 metara dok je na drugoj strani Getafe pokušao dva puta zaprijeti.

I onda je stigao gol. U 20. minuti Messi je krasno reagirao na ubačenu loptu, odlično je prevario vratara, a onda pogodio iskosa praznu mrežu.

U 39. minuti trenutak genijalnosti Luisa Suareza. Urugvajac je sjajno reagirao na odbijenu loptu, sa 17 metara fantastičnim volejom je pogodio u kut i povisio na 2:0.

Getafeu je prijetio težak poraz, ali u 43. minuti Mata je nakon ubačaja u 16 metara Rodrigueza poslao loptu u mrežu i smanjio na 2:1 na odmoru.

U drugi dio Getafe je ušao bolje i odmah dva puta zaprijetio, ali lopta nije hjela u mrežu. Do kraja susreta domaćin je stvorio dovoljno prilika za poravnanje, ali nedostajalo je preciznosti dok je Barcelona uglavnom prijetila preko Messija koji je bio najambiciozniji, no rezultat se nije mijenjao.

Ostalo je 2:1 za goste u susretu u kojem je Ivan Rakitić odradio ponovno punu minutažu.

• mrkrunimir 1007.01.2019. u 01:26
  • mrkrunimir 1006.01.2019. u 23:58
    Getafe - Barcelona 1-2 Golovi (HD) https://streamable.com/vdlyy - Real Madrid - Real Sociedad 0-2 Golovi (HD) https://streamable.com/ex4s5 - Sevilla - Atletico Madrid 1-1 Golovi (HD) https://streamable.com/vxt1j
  • mrkrunimir 1006.01.2019. u 23:31