Moćan start Norvežana, Tunis potpuno pao u zadnjih 15 minuta

Branimir Korać • petak, 11.01.2019.

Norveška je pokazala visoku kvalitetu u dvoboju protiv Tunisa. Vrlo glatko slavila je protiv afričkog prvaka s 34:24, a u zadnjih 15 minuta Tunižani su potpuno pali i upisali vrlo visok poraz...

Više se očekivalo od Tunižana, barem neki ravnopravniji otpor bržim i kvalitetnijim Norvežanima, ali nije išlo. Tunižani su prolazili kroz više kriznih razdoblja tijekom susreta i u takvom susretu protiv ovako kvalitetnog protivnika, više se nije moglo niti očekivati.

Prevagu je predstavljao fantastični Torbjorn Bergerud koji je skupio čak 18 obrana u ovom susretu, čak deset više od tuniskih kolega. Tunižani inače imaju kvalitetne vratare, međutim ovaj put obojica su bili daleko od idealnog izdanja.

U prvoj polovici prvog poluvremena još se igralo ravnopravno, nije bilo nekih značajnijih odvajanja, a onda su krenuli prvi problemi za Tunižane. Norveška je napravila seriju 5:0, pobjegla na 11:6 i polako počela slati vodu na svoj mlin. Do odlaska na odmor Tunis je nekoliko puta došao na minus tri, ali Jondal je uglavnom bio taj koji je stvarao razliku i na poluvremenu su Norvežani vodili s 18:13.

Magnus Jondal je u prvom dijelu već bio na šest pogodaka i predvodio je svoju reprezentaciju koja je već u tom razdoblju dala naslutiti u kojem smjeru će susret ići.

U drugom dijelu Tunis je ponovno dolazio na tu razliku od minus tri, posljednji put na njoj je bio kod 25:22 u 46. minuti nakon čega slijedi završni udarac Norveške. Do kraja susreta Tunis je postigao još samo dva pogotka, Norveška njih čak devet i upisala je vrlo visoku pobjedu za odličan ulazak u turnir.

Bergerud je bio prvo ime susreta i potpuno je frustrirao tuniške napadače koji su imali vrlo lošu realizaciju vanjskog šuta, tek 5/18. puno su gurali loptu na crtu, pokušavali s prolazima, a krila gotovo da nisu niti koristili.

Najefikasniji bio je Jondal s devet golova i samo jednim promašajem dok su po šest golova dodali Sander Sagosen i Bjarte Myrhol. Kod Tunisa Jihed Jaballah postigao je pet pogodaka.