Ribera: "Imali smo problema s igrom sedam na šest, prije Islanda to moramo popraviti"

Mihaela Bradovski • subota, 12.01.2019.

Europski prvak Španjolska svoje nastupe na Svjetskom rukometnom prvenstvu otvorila je pobjedom nad autsajderom skupine B Bahreinom. Iako je slavila s visokih 33:23 Jordi Ribera nije zadovoljan svime što je od strane svog kadra vidio...

Iako je Španjolska u svom prvom nastupu na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu dvoznamenkastom razlikom slavila protiv Bahreina, sve do posljednjih 10-ak minuta nije se uspjela i konačno odvojiti od protivničke pratnje.

Furioznom 5:0 serijom u završnici stigli su španjolski rukometaši do konačnih +10, no Jordi Ribera nije u potpunosti zadovoljan načinom na koji se susret odvijao.

"Utakmica protiv Bahreina bila je vrlo kompleksna, a naš je plan uoči nje bio da na ovom susretu damo priliku svim igračima", otkrio je španjolski izbornik te nastavio sa svojim komentarom dvoboja:

"Imali smo mnogo različitih opcija u obrani, ali smo radili greške i s vremena na vrijeme imali problema. Posebno se to odnosi na igru sedam na šest, a kako je naš idući protivnik Island na tome ćemo morati poraditi."

Ovu bitku islandskih i španjolskih stručnjaka na klupama mnogobrojnih sudionica SP-a izgubio je onaj na klupi Bahreina, Aron Kristjansson. Azijski predstavnik tako i dalje ostaje bez pobjede nad Europljanima na svjetskim smotrama, no konačnih 23:33 smatra Islanđanin ipak je malo nerealno.

"Španjolska je jak protivnik koja svojom aktivnom obranom u protivničke redove želi unijeti stres. Pedeset smo minuta igrali disciplinirano u obrani i nešto mekše u napadu, ali posljednjih smo 10 minuta izgubili glavu i ako se pogleda čitav susret, 10 razlike je malo preizražen poraz.

I dok Španjolsku u nedjelju očekuje Island Bahrein će do boljeg rezultata pokušati stići protiv Makedonije.