Premiership, 22. kolo, 12.01.2019, 18:30 h
Chelsea 2:1 Newcastle
Newcastle

Chelsea odradio posao protiv Newcastlea i učvrstio četvrtu poziciju na ljestvici

Branimir Korać • subota, 12.01.2019.

Chelsea je upisao pobjedu na Stamford Bridgeu u 22. kolu engleskog Premiershipa, ugostio je slabi Newcastle i slavio s 2:1 čime je došao na bod do trećeplasiranog Tottenhama koji tek mora odigrati svoju utakmicu...

I bez neke velike igre Chelsea je stigao do pobjede protiv Newcastlea. I jedni i drugi trebali su pobjedu u ovom susretu, Chelsea si nipošto nije smio dopustiti kiks jer bi dodatno zaostao za vodećim trojcem, a s druge strane Newcastle je u teškoj situaciji i bori se za opstanak.

Na kraju je Chelsea dobro odradio posao i slavio s 2:1, ali nije to bio jednostavan susret, Chelsea se morao pomučiti za ova tri boda.

Nije tako izgledalo u ranoj fazi susreta, Chelsea je imao kontrolu nad susretom i već u desetoj minuti stigao je do vodstva. Bio je to prvi opasniji napad domaćina, David Luiz pronašao je Pedra koji rutinski zabija za vodstvo.

Do završnice prvog dijela promjena nije bilo, a onda su gosti došli do neočekivanog poravnanja. Drugi uzastopni korner za Newcastle, obrana Chelseaja je zaspala i Ciaran Clark došao je ispred Davida Luiza i zabio za 1:1.

U drugom dijelu Chelsea je odmah krenuo po novo vodstvo, mogao je povesti u 48. minuti, ali Dubravka je sjajno reagirao kod pokušaja Pedra. Ipak u 57. minuti Chelsea vraća prednost na svoju stranu golom Williana za 2:1.

Do kraja susreta promjene nije bilo, Chelsea je zadržao vodstvo i zadovoljno završava ovaj tjedan. Mateo Kovačić igrao je do 63. minute kada ga je zamijenio Barkley.