Real Betis 1:2 Real Madrid
Real Madrid

Ceballos spasio Real nove blamaže, Modrić sjajnim pogotkom otvorio susret

Jan Šneler • nedjelja, 13.01.2019.

Neuvjerljivo i blijedo odigrao je Real Madrid u 19. kolu La Lige kod Betisa. Domaći su dominirali većim dijelom susreta, ali na kraju ipak nisu uspjeli iznenaditi krnji Real koji je uspio u posljednjim minutama susreta doći do važne pobjede 2:1...

Ozljedama opterećeni Real Madrid došao je na noge Betisu. Bez brojnih prvotimaca morao je igrati Santiago Solari, a sudeći po njegovom razmišljanju, smatrao je kako mu ne trebaju niti usluge sjajnog Isca koji je ponovno cijeli susret odgledao s klupe za pričuve.

Susret je počeo jako dobro za madridski Real. Lijepo je u sredinu ušao Dani Carvajal, dobro tukao, loptu je netko od obrambenih igrača nakratko odbio, ali ona dolazi do Luke Modrića. Hrvatski reprezentativac i najbolji igrač na svijetu sjajno tuče od prve i neobranjivo pogađa mrežu.

Real je bio opasan i nakon pogotka, iako se mora priznati kako je Betis imao kontrolu nad terenom. Gosti su pokušali brzim prijenosom lopte doći do ozbiljne prilike, dok su domaći polako gradili svoje napade i imali veliki posjed u nogama. Sjajnu priliku da poveća vodstvo za Real imao je Federico Valverde, no loše je reagirao i gosti nisu povećali vodstvo.

U drugom dijelu, Betis je u potpunosti imao kontrolu nad terenom, a Real je bio potpuno nemoćan. Domaćin je dugo pripremao napade, strpljivo povezivao linije, ali preciznosti nije bilo. Pokušavao je Andres Guardado, ali njegovi udarci nisu bili precizni.

Ipak u 67. minuti Betis dolazi do izjednačenja. Giovani Lo Celso je sjajno proigrao Sergija Canalesa koji izlazi sam pred Keylora Navasa i mirno poentira za 1:1. Sudac Alejandro Hernandez išao je pogledati snimku, ali je nakon konzultacije s VAR-om odlučio priznati pogodak.

Nakon postignutog pogotka, igrači Betisa su se još više ohrabrili i sada su u potpunosti okružili Real. Nastavili su s dugim napadima, igrali su iznimno hrabro i požrtvovno i u nekoliko navrata opasno zaprijetili. Kako se bližio kraj utakmice, tako su domaći bili sve opasniji. Ipak, u nogometu ne pobjeđuju uvijek bolje i konkretnije momčadi.

U 89. minuti, nakon jedne polukontre, William Carvalho napravio je prekršaj u opasnoj zoni, a Real dobio priliku iz lijepe pozicije s dvadesetak metara. Izvođenje je preuzeo bivši igrač Betisa Dani Ceballos koji je preciznim i silovitim udarcem pogodio za 1:2. Veliku sreću imao je Real koji je igrao bez velikog broja prvotimaca, ali čak niti to ne može biti opravdanje za ovako loš nogomet.

• mrkrunimir 1014.01.2019. u 01:39
  • mrkrunimir 1013.01.2019. u 23:17