Chelsea u debiju Higuaina preko Sheffield Wednesdaya do sljedećeg kola FA kupa

Marjan Kreševac • nedjelja, 27.01.2019.

Gonzalo Higuain debitirao je za momčad Chelseaja i iako se nije upisao u strijelce u pobjedi svog novog kluba 3:0 nad Sheffield Wednesdayem, pokazao je da suparnički braniči od sada imaju veliku dodatnu brigu...

Susret je počeo vrlo nervozno s obje strane, bez prevelikog pritiska gubile su se lopte. Jednu takvu već u drugoj minuti izgubio je Kovačić i umalo su domaći došli do vodstva, no udarac Adama Reacha Caballero je uspio ukrotiti iako se lopta putem do gola još i odbila od domaćeg igrača. Nervozna igra nastavila se i dalje sve do 22. minute kada je stadion zanijemio. Ne, nije pao pogodak, ali dosuđen je kazneni udarac za gostujuće nogometaše. Nada u vodstvo kratko je trajala jer nakon VAR-a odluka je preokrenuta.

Gostujući igrači još su prigovarali sucu kad je Sama Hutchinson pokosio Azpilicuetu i skrivio prekršaj u kaznenom prostoru. Za suca ovaj puta nije bilo dvojbe, pokazao je na bijelu točku s koje je precizan bio Willian. Situacija oko poništenog kaznenog udarca očito je jako pogodila gostujuće igrače koji su nestali s terena.

Embed from Getty Images

Domaći su imali više od igre i drugi pogodak visio je u zraku. Dogodio se u 64. minuti, a "krivac" je Callum Hudson-Odoi koji je pokazao zašto je veliki Bayern zainteresiran za njega. Primirio je jednu visoku loptu Cristensena, zabio se u šesnaesterac i pucao bez puno razmišljanja. Lopta je završila u mreži pomalo zahvaljujući i lošoj reakciji gostujućeg vratara.

Nakon dva pogotka prednosti domaći su trebali samo mirno privesti susret kraju. To su i napravili, ali do kraja još su malo dodali soli na ranu gostima, Willian je u 83. minuti zabio za 3:0. Mateo Kovačić odigrao je cijeli susret za Chelsea.