Tenis

Počeo "novi" Davis Cup, šest reprezentacija pred vratima Madrida već nakon prvog dana

Mihaela Bradovski • petak, 01.02.2019.

Kvalifikacijskim susretima započelo je novo izdanje Davis Cupa, a pobjednici ovih srazova izborit će nastup na velikoj završnici u Madridu. Nakon prvog dana već šest reprezentacija ima jako dobru situaciju...

Brazilci su ugostili Belgiju i nakon prvog dana rezultat je 1-1. Belgiju je na životu održao Kimmer Coppejans koji je u drugom meču iznenadio Rogerija Dutru da Silvu i svladao ga u dva seta nakon sat i 44 minute igre. Vodstvo Brazilu donio je Thiago Monteiro protiv Arthura de Greefa, no Dutra da Silva nije zadržao prednost.

Njemačka je povela s 2-0 protiv Mađarske, ali bilo je problema. Problema je imao Philipp Kohlschreiber potpuno neočekivano protiv 371. igrača svijeta Zsombora Pirosa koji je imao set i break, ali nije to iskoristio. U trećem setu Mađar se vratio iz breaka zaostatka da bi u završnici pokleknuo i upisao poraz. Nakon toga na teren je izašao Alexander Zverev i ispustio samo četiri gema protiv Petera Nagyja.

Kazahstan se još jednom dokazuje kao specijalist za Davis Cup i da njegovi igrači tu igraju svoj najbolji tenis. Nakon prvog dana vodi 2-0 protiv Portugala, a širom vrata uvjerljivom vodstvu otvorio je Aleksander Bublik pobjedom protiv prvog portugalskog igrača, 39. na svijetu, Joaa Souse. Nakon toga Mihail Kukuškin rutinski je pomeo .

Čileanci su favoriti na zemlji u Salzburgu gdje igraju protiv Austrije, ali nemaju prednost nakon prvog dana. Za to je zaslužan Dennis Novak koji je u drugom meču dana bio bolji od Christiana Garina. S druge strane Nicolas Jarry bio je oprezniji i u dva seta svladao je Jurija Rodionova.

Očekivalo se da će Japan imati lakši posao u Guangdongu, ali nakon prvog dana rezultat je 1-1. Podbacio je Yoshihito Nishioka koji je glatko izgubio od Zhe Lija u dva seta nakon čega je stvar morao spašavati Taro Daniel koji je u dva seta bio bolji od Ze Zhanga.

Nakon prvog dana problema nema za Srbiju i Australiju. Srbija je s dvije uvjerljive pobjede stigla do vodstva u gostima protiv Uzbekistana dok je Australija u vodstvu 2-0 protiv BiH. 2-0 imaju i Talijani u Indiji iako je domaćin išao na travnatu podlogu koja bi mu trebala najviše odgovarati protiv Talijana. Švicarci su s dosta slabom postavom dočekali Ruse koje predvode dvojica iz Top 20 Daniil Medvedev i Karen Hačanov i nakon prvog dana nema iznenađenja. 1-1 je u Ostravi gdje su prvi igrači Češke i Nizozemske stigli do očekivane pobjede. Isto vrijedi i za dvoboj u susjedstvu u Bratislavi gdje je 1-1 nakon prvog dana između Slovačke i Kanade.