Premiership, 27. kolo, 06.02.2019, 21:00 h
Everton
Everton 0:2 Manchester City
Manchester City

Branitelji naslova pobjedom protiv Evertona vratili se na vodeće mjesto Premiershipa

Marjan Kreševac • srijeda, 06.02.2019.

Manchester City kao aktualni engleski prvak u sklopu 27. kola gostovao je na Goodison Parku i s po jednim pogotkom u sudačkoj nadoknadi svakog poluvremena priskrbio si je tri boda i barem privremeno prvo mjesto na tablici...

Od prvog sučevog zvižduka igrači Pepa Guardiole postavili su se dominantno na terenu i dali do znanja domaćim igračima i navijačima da su došli na Goodison po isključivo tri boda. Evertonova obrana bila je na teškim mukama, prilike Građana redale su se jedna za drugom i samo je bilo pitanje vremena kada će brana pred Pickfordom popustiti.

Dogodilo se to tek u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, David Silva izveo je slobodan udarac ubacivši loptu u šesnaesterac, u buketu igrača najviši i najsnalažljiviji je bio Aymeric Laporte zabivši glavom svoj četvrti pogodak sezone.

Embed from Getty Images

Na otvaranju drugog dijela igrači Evertona malo su živnuli, očito je urodio plodom trenerov monolog u svlačionici. Pokušali su u nekoliko navrata domaćini zaprijetiti, ali bez konkretnijih rezultata. I gosti su nešto pokušali na samom otvaranju drugog dijela, no ubrzo su se oba takmaca na terenu primirila i utakmica je ušla u razdoblje igre bez konkretnih prilika. Tako je potrajalo sve do sedme minute sudačke nadoknade drugog dijela kada je Gabriel Jesus glavom postavio konačnih 2:0 za Manchester City.