Dijon 1:2 Marseille
Marseille

Marseille preokretom do pobjede, zabio Balotelli, igrao Ćaleta-Car

Branimir Korać • subota, 09.02.2019.

U prvom susretu 24. kola francuskog prvenstva Marseille je gostovao kod Dijona i došao do vrijedne pobjede. Slavio je 2:1, a do pobjede je došao u drugom poluvremenu...

Zasluženu pobjedu upisao je Marseille u gostima kod Dijona i tako došao do tri vrlo vrijedna boda. Olympique je tako spojio dvije pobjede i bodovno se izjednačio s četvrtoplasiranim St. Etienneom, no treba napomenuti i kako ima dvije utakmice više odigrane.

Ova pobjeda puno znači i za Rudija Garciju s čijih leđa je djelomično skinut pritisak koji se stvarao sve više nakon serije loših rezultata.

Dijon je poveo već u 18. minuti nakon loše reakcije Stevea Mandande. Fouad Chafik je pucao izvana, Mandanda je odbio loptu samo do Jordana Marieja koji zabija za vodstvo.

U drugom dijelu Mario Balotelli je svojim drugim golom u tri utakmice poravnao na 1:1. Zabio je iz blizine nakon što je Florian Thauvin pucao prema golu.

20 minuta prije kraja Marseille radi preokret, a strijelac lijepog gola s ruba kaznenog prostora bio je Lucas Ocampos. Duje Ćaleta-Car odigrao je cijelu utakmicu.