Redsi se vratili na prvo mjesto, Arsenal slavio u gostima po prvi put nakon studenog prošle godine

Marjan Kreševac • subota, 09.02.2019.

U poslijepodnevnom programu Premiershipa odigrano je pet susreta. Redsi su pobjedom 3:0 protiv Bournemoutha vratili lidersku poziciju na tablici koju im je privremeno oduzeo City, Arsenal je slavio 2:1 na gostovanju kod Huddersfielda, a Everton je izgubio još jednu bitku za bodove, ovoga puta poraženi su 1:0 na gostovanju kod Watforda...

Tri dana nakon što je Manchester City zasjeo na vrh Premiershipa zbog bolje gol razlike igrači Jürgena Kloppa na najbolji mogući način odgovorili su na pritisak konkurencije, u dojmljivoj i efikasnoj partiji pobijedili su na svom terenu Bournemouth s 3:0. Otvaranje susreta nije bilo kao iz bajke, vidjeli smo tek jedan ozbiljniji pokušaj i to gostiju kada je Ryan Fraser testirao Allisonovu budnost.

Uspavanka se promijenila u 24. minuti kada je Mane glavom pospremio ubačaj Jamesa Milnera, bio je to njegov četvrti pogodak za redom u isto toliko susreta u Premiershipu. Samo deset minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:0 za domaće nakon što je Wijnaldum lijepim lobom prebacio gostujućeg vratara Boruca.

Točku na i u 48. minuti postavio je Salah nakon što su mu Keita i Firmino međusobnim proigravanjem pripremili odličnu priliku. Egipćaninu je ovo bio 20. pogodak u svim natjecanjima i sve više i više podsjeća na onaj stroj za golove iz prošle sezone.

Embed from Getty Images

Topnici su upisali prvu gostujuću pobjedu nakon studenog 2018. godine i to kod fenjeraša Huddersfielda. S ova tri boda Arsenal je ostavio na životu nadu da na kraju utrke mogu završiti među prve četiri momčadi i osigurati nastup u Ligi prvaka. Sve je dobro počelo za goste, već u 14. minuti stigli su do vodstva kada se Iwobijev udarac odbio od domaćeg igrača i završio u mreži.

Sve eventualne upitnike oko pobjednika riješio je Alexandre Lacazette u 44. minuti susreta nakon što je iz velike blizine u mrežu pospremio ubačaj Maintland-Nilesa. Imao je Arsenal u drugom dijelu lijepih prigoda podebljati svoje vodstvo, ali oba strijelca pokazala su i svoju tamnu stranu, onu neefikasnu. U trećoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena Kolašinac je pogodio vlastitu mrežu i dao barem malo satisfakcije domaćim navijačima.

Evertonov trener Silva vratio se na Vicarage Road nakon što je otpušten u siječnju prošle godine, ali povratak neće pamtiti po dobrom. Njegova momčad vratila se kući poražena 1:0. Silvi je presudio Andre Gray, napadač koji je ušao na početku drugog dijela. Gray se u 65. minuti našao na pravom mjestu kako bi elegantno pospremio ubačaj Willa Hughesa.

Zaha je nespretno reagirao u 75. minuti i na tako priskrbio Crystal Palaceu bod u ogledu s West Hamom. Na početku je nakon 27. minute i pogotka Marka Noblea iz kaznenog udarca. Hammersi su bili bolja momčad u prvom dijelu i zasluženo su vodili, ali nisu uspjeli zadržati kontinuitet dobre igre kroz svih 90. minuta. Palace je bio bolja momčad u drugom dijelu i iako su sretno došli do pogotka, bod su apsolutno zaslužili.

Šahtar - rudari u kopačkama

Sljedeći Dinamov protivnik u Ligi prvaka je ukrajinski prvak Šahtar iz Donecka. Ovo je priča o njemu... PIŠE: I.W.