Vodeni sportovi

Jug uspješan protiv splitskog Jadrana, utakmica Mornara i Crvene zvezde odgođena

Petar Jenjić • subota, 09.02.2019.

Odigrane su tri utakmice 13. kola Regionalne vaterpolske lige. Šabac je bio bolji od POŠK-a, Jug CO svladao je splitski Jadran, dok je utakmica između Mornara i Crvene zvezde odgođena...

Do pete pobjede sezone stigao je Šabac koji je gostovao kod POŠK-a i svladao ga rezultatom 11:7. Nakon vrlo dobre prve četvrtine koju je dobio s 3:1, POŠK posustaje i sljedeće dvije dionice gubi s ukupnih 6:1. Do kraja susreta nije se uspio približiti protivniku.

Goste su do pobjede s po dva pogotka predvodili Nebojša Toholj i Dragoljub Rogač. Jerko Penava s dva gola bio je najbolji kod POŠK-a.

Poraz je upisao i splitski Jadran kojeg je na domaćem bazenu svladao Jug CO s 12:7 te tako stigao do devete pobjede u sezoni. Vrijedi spomenuti kako je domaćinu ovo prvi poraz u ovom natjecanju nakon šest uzastopnih pobjeda.

Prva dionica bila je izjednačena, a tako je i završila (2:2), međutim, Jug ubacuje u brzinu više pa do kraja poluvremena ima tri gola viška, bilo je 5:2. S dva uzastopna pogotka na početku treće četvrtine Jadran uspijeva uhvatiti priključak, ali to je bilo sve. Gosti su ponovno postigli tri uzastopna pogotka te tako osigurali pobjedu.

Najraspoloženiji u redovima Juga bio je Daniil Merkulov koji je susret zaključio s četiri gola. Ivan Domagoj Zović i Anđelo Šetka postigli su po dva gola za Jadran.

Partizan je stigao do pobjede protiv Primorca s 9:7, a ključnim se pokazala druga dionica koju je dobio s 5:1. Lazar Vićković, Nikola Radulović i Nikola Radonjić postigli su po tri gola kod Partizana, dok je dva pogotka za Primorac postigao Dimitrije Kriještorac.

Utakmica između splitskog Mornara i Crvene zvezde odgođena je zbog napada na igrače srpske momčadi koja se već vratila put Beograda.

• Skarambež14.02.2019. u 18:12
    Na što je spa POŠK da ga je jedan Šabac pobidia. Nije to ni Partizan, ni Crvena zvezda ni Bečej, nego - Šabac. Ej, judi, da Šabac. Srbiji Šabac izresta kao vaterpolski centar, a naman ni do dana današnjeg ni Zadar, ni Pula, ni Osijek nisu izresli u respektabilnu vaterpolski centar.