Hrvatski Telekom Prva liga, 20. kolo, 10.02.2019, 15:00 h

Rijeka proigrala u zadnjih pola sata, Puljić zabijao, a Gorgon pripremao pogotke

Mihaela Bradovski • nedjelja, 10.02.2019.

Rijeka je u susretu 20. kola hrvatskog prvenstva gostovala u Zaprešiću kod Intera i upisala pobjedu 3:0. Domaćin se dobro držao do 66. minute, a kada je prvi put lopta završila u Matkovićevoj mreži, sve je bilo lakše za goste...

Prvi nedjeljni dvoboj 20. kola HT Prve lige donio je gostovanje Rijeke u Zaprešiću kod Intera i pobjedu 3:0. Riječani su zasluženo slavili nakon što su u drugom poluvremenu zaigrali dosta bolje i skromnih prvih 45 minuta ostavili iza sebe.

Inter se pokazao u dobrom svjetlu u prvom poluvremenu, igrao je dobro prijetio Slugi pa čak bio i bolji u nekim fazama igre, međutim u nastavku se ispuhao, Rijeka je u potpunosti preuzela kontrolu nad susretom i za samo osam minuta riješila pitanje pobjednika.

Zaprešićani su najčešće prijetili preko Ajayija koji je stvarao velike probleme Riječanima po desnoj strani što je nekako bilo i očekivano s obzirom na probleme koje tu Bišćan ima. Ipak, pogodaka nije bilo iako je bilo nekih prilika.

U zadnjih 15 minuta prvog dijela Rijeka je prijetila preko Kvržića koji je imao dva jako dobra pokušaja, ali nisu završili u mreži.

U drugom dijelu prva konkretna prijetnja stigla je praktički u istoj minuti kada je pogodak. Maxwell Acosty odlično je pucao glavom, ali Matković je sjajno odbio u korner. Nakon kornera lopta dolazi do Jakova Puljića koji dovodi Rijeku u vodstvo.

Već tri minute kasnije 2:0 za goste. Gorgon je primio loptu i lijepo proigrao Puljića koji ostavlja loptu za Lončara, a on bez problema zabija.

Zaprešićani su potpuno pali i ubrzo je došao i treći gol. Odlično su kombinirali Gorgon i Tibor Halilović, Gorgon dolazi sam pred vratara i dodaje loptu za Puljića koji je imao vrlo lagan zadatak.

Do kraja susreta u redovima Rijeke debitirao je i Robert Murić, no novih pogodaka nije bilo.

• mrkrunimir 1010.02.2019. u 20:00