Glatka pobjeda Fortune, Werder još lakše protiv Augsburga

Petar Jenjić • nedjelja, 10.02.2019.

Zaključeno je 21. kolo njemačke Bundeslige u kojima su do pobjeda stigli domaćini. Fortuna Düsseldorf s tri je pogotka ispratila Stuttgart, dok je još uvjerljiviji bio Werder koji je s 4:0 bio bolji od Augsburga...

Nogometaši Werdera nisu imali prevelikih problema protiv Augsburga kojeg su na domaćem terenu svladali s 4:0. Momčad iz Bremena tako je stigla do osme pobjede sezone i produžila niz poraza na pet utakmica. Sve je bilo riješeno nakon prvih 28 minuta igre.

Igrala se peta minuta kada je domaćin stigao do vodstva, Milot Rashica utrčao je u kazneni prostor, prevario jednog protivničkog braniča, a zatim i poentirao. U 27. minuti najbolje se u kaznenom prostoru snašao Johannes Eggestein koji posprema loptu u mrežu.

Već u sljedećem napadu bilo je 3:0, a ponovno je u prvom planu bio Rashica koji je ponovno okrenuo jednog protivničkog igrača i sjajnim udarcem iskosa pogodio suprotni kut. Konačan rezultat postavio je Kevin Mohwald u 83. minuti.

Petu pobjedu u posljednjih sedam kola upisala je Fortuna Düsseldorf koja je na domaćem terenu bila bolja od Stuttgarta sa 3:0 i tako mu nanijela 14. poraz sezone. U dresu pobjedničke momčadi nije bilo Davora Lovrena koji je izvan terena zbog ozljede.

Nakon prvog poluvremena Fortuna je vodila pogotkom Kenana Karamana koji je glavom poentirao na ubačaj Dodija Lukebakija. U 49. minuti domaćin je podebljao vodstvo, krasnim udarcem s ruba kaznenog prostora poentirao je Oliver Fink.

Kako ne bi bilo nikakve dvojbe oko pobjednika pobrinuo se Benito Roman koji se na sjajno proigravanje sjurio u šesnaesterac i poentirao za 3:0. Do kraja susreta Stuttgart je ostao i s igračem manje kada je izravan crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača dobio Nicolas Ivan Gonzales.

Sramota s velikim S

Povijesni rezultat Hajduka. Nekada se kao "povijesni" spominju uspjesi, pozitivne stvari, nešto o čemu će se sa zadovoljstvom i ponosom...