Messi iz penala spasio Barcelonu i donio joj pobjedu protiv Valladolida

Mihaela Bradovski • subota, 16.02.2019.

Nakon tri uzastopna remija, Barcelona je napokon došla do pobjede. Dva remija upisala je u prvenstvu i jedan u Kupu kralja, a taj je niz prekinut protiv Valladolida koji je svladan s 1:0...

Barcelona se pošteno namučila za pobjedu protiv Valladolida. Gol je pao iz penala krajem prvog poluvremena i iako je bila nadmoćan protivnik i očekivano dominirala susretom, bilo je to daleko od pravog izdanja. Unatoč vodstvu s tribina Camp Noua čuli su se i zvižduci i ovakvo izdanje neće biti dovoljno za Lyon.

Lionel Messi zabio je za pobjedu, ovo je ujedno njegov 30. ovosezonski gol, a pao je iz kaznenog udarca u 43. minuti. U završnici susreta, u 85. minuti, imao je još jedan kazneni udarac, ali nije ga realizirao. Bivši vratar Barcelone Masip pročitao je pokušaj Messija i spriječio drugi Barcelonin pogodak.

Prvi nastup u dresu Barcelone upisao je od prve minute Kevin-Prince Boateng i odigrao jako loše ničim ne pokazavši da je Barcelona pogodila s njegovim dovođenjem. Niti njegovi suigrači nisu se posebno istaknuli, no Boateng je nekako prednjačio lošim reakcijama.

Ivan Rakitić nije krenuo od prve minute, dobio je odmor i u 76. minuti zamijenio je Alenu koji nije iskoristio pruženu priliku. Kod Valladolida Duje Čop ostao je na klupi cijelu utakmicu.

Embed from Getty Images

U ranijem susretu Real Sociedad igrao je protiv Leganesa i slavio lakoćom s 3:0. Sva tri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu, dva su djelo Mikela Oyarzabala dok je jedan dodao Willian Jose.