Zimski sportovi

Johaug slavila u utrci na 30 kilometara i došla do desetog zlata na svjetskim prvenstvima

Jan Šneler • subota, 02.03.2019.

Održana je utrka na 30 kilometara za žene u skijaškom trčanju na Svjetskom prvenstvu u Seefeldu, a do zlata je stigla fantastična Norvežanka Therese Johaug...

Sjajno Svjetsko prvenstvo u nordijskim disciplinama koje se održava u austrijskom Seefeldu bliži se kraju, a još jednom odlična je bila Therese Johaug. Slavljem u utrci na 30 kilometara slobodnim stilom, Norvežanka je došla do trećeg zlata na ovom Svjetskom prvenstvu (osvojila još i srebro u štafeti) i ukupno desete zlatne medalje na svjetskim smotrama.

Johaug je bila uvjerljiva i za 36.8 sekundi iza sebe ostavila sunarodnjakinju Ingvild Flugstad Oestberg, dok je na trećem mjestu završila Frida Karlsson iz Švedske koja je zaostala za pobjednicom točno 44 sekundi. Jedna od potencijalnih konkurentica za medalju, Krista Parmakoski iz Finske, završila je na 11. mjestu s gotovo tri minute zaostatka.

Svjetsko prvenstvo u nordijskim disciplinama, Seefeld (AUT), skijaško trčanje 30 km (ž):
1. Therese Johaug (NOR) 1:14:26.2