Zimski sportovi

Dominacija Norvežana se nastavila, Holund slavio u utrci na 50 km na Svjetskom prvenstvo u Seefeldu

Jan Šneler • nedjelja, 03.03.2019.

Na današnjoj utrci na 50 kilometara na Svjetskom prvenstvu u nordijskim disciplinama, pobjedu je odnio Hans Christer Holund i donio Norveškoj 25. medalju...

Gotovo je Svjetsko prvenstvo u nordijskim disciplinama koje se održavalo ove godine u austrijskom Seefeldu. Definitivno će smotra ostati zapamćena po velikoj dominaciji Norveške. U skijaškom trčanju, Norveška je osvojila 10 od 12 mogućih zlata, a ukupno na cijelom Svjetskom prvenstvu 25 medalja od čega 13 zlatnih. Usporedbe radi, Norveška je osvojila više zlata nego što je sljedeća reprezentacija, Njemačka, osvojila medalja (13-9).

U današnjoj utrci do pobjede je uvjerljivo stigao Hans Christer Holund s gotovo 28 sekundi boljim vremenom od Rusa Aleksandra Bolšunova. Na trećem mjestu završio je Sjur Roethe koji je za samo stotinku imao bolji rezultat od sunarodnjaka Martina Johnsruda Sundbyja.

Obojica navedenih su Norvežani, a u pet najboljih se ubacio još jedan Norvežanin Simen Hegstad Krueger s malo većim zaostatkom od jedne minute.

Svjetsko prvenstvo u nordijskim disciplinama, Seefeld (AUT), skijaško trčanje, 50 km (m):
1. Hans Christer Holund (NOR) 1:49:59.3