Alkar umalo prokockao veliku prednost, Split lako protiv Bosca

Petar Jenjić • subota, 09.03.2019.

Odigrane su dvije utakmice 16. kola domaćeg košarkaškog prvenstva u kojima su do pobjeda stigle domaće momčadi. Alkar je na domaćem terenu slavio protiv Šibenika, dok je Split na Gripama bio uspješniji od Bosca...

Vrlo zanimljivu utakmicu gledali smo u Sinju gdje je Alkar stigao do važne pobjede u borbi za ostanak protiv Šibenika. Sinjani su u konačnici do šestog slavlja sezone stigli rezultatom 91:86, iako je tijekom susreta imao vrlo visoku prednosti.

Domaća je momčad odigrala prvo poluvrijeme iznad svih mogućnosti, dominiravši na obje strane terena. Šut iz igre bio je visoko iznad 50%, a razlika nakon prvih 20 minuta 25 razlike (57:32). Međutim, kako je vrijeme odmicalo Šibenčani su igrali sve bolje i koristili sve prilike za primicanje. Tako su 28 sekundi prije kraja stigli na minimalan zaostatak (87:86).

Nakon što je Alkar poentirao u sljedećem napadu preko Josha Browna, na drugoj strani Nikola Korać se nije uspio izboriti za šut, domaćin je izborio loptu, a Bruno Markulin s linije slobodnih bacanja potvrdio pobjedu domaćina.

Josh Brown predvodio je Alkara s 28 poena, sedam skokova i pet asistencija, dok je Dino Šipić dodao 16 koševa i devet skokova. U redovima gostiju po 14 koševa su ubacili Ivan Mileković (šest skokova) i Toni Nakić (šest asistencija).

Split na Gripama nije imao prevelikih problema protiv Bosca kojeg je svladao rezultatom 94:70 te tako upisao 11. pobjedu ove sezone. Žuti su u drugoj četvrtini ubacili 33 poena i na poluvrijeme otišli s devet koševa viška (55:46). U trećoj dionici održavali su prednost, a u posljednjoj, koju su dobili s 22:9, riješili svako pitanje oko konačnog pobjednika.

Mate Kalajžić s 26 poena bio je najučinkovitiji u redovima Splita, Pavle Marčinković dodao je 19 koševa i šest skokova, a Mateo Kedžo 13 poena, pet skokova i pet asistencija.

Goste je s 15 poena i sedam skokova predvodio Mladen Primorac, dok je Jan Palokaj dodao 13 koševa.