Dijon 0:4 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

PSG započeo oporavak gaženjem skromnog Dijona u gostima

Mihaela Bradovski • utorak, 12.03.2019.

Nakon što je ispao iz Lige prvaka, PSG se okreće onim trofejima koje je izgledno da će ih osvojiti. U zaostalom susretu 18. kola PSG je u gostima slavio kod Dijona s 4:0...

Skromni Dijon nije predstavljao nikakvu opasnost za PSG. Gosti su bili bolji i na kraju su zasluženo slavili s 4:0. Vrlo brzo gosti su došli do pogotka i nakon toga sve je bilo jasno. Gosti su jednostavno puno kvalitetniji što su i potvrdili.

Već u sedmoj minuti Marquinhos je doveo goste u vodstvo da bi krajem prvog dijela Kylian Mbappe povisio na 2:0.

U drugom poluvremenu nastavilo se u sličnom ritmu, PSG je i dalje bio opasniji protivnik i prvo je Angel Di Maria povisio na 3:0 da bi točku na i stavio Choupo-Moting u 91. minuti.

Parižani su tako pobjegli na 17 bodova prednosti ispred drugoplasiranog Lillea koji ima utakmicu više, a Dijon je i dalje u problemima jer je sigurna zona udaljena šest bodova.