Schalke osramoćen na Etihadu, Manchester City napunio mu je mrežu do vrha

Mihaela Bradovski • utorak, 12.03.2019.

Schalke je završio s europskom avanturom i može se posvetiti borbi za opstanak u njemačkom prvenstvu. Čak 7:0 svladao ga je Manchester City i u dvije utakmice utrpao mu je deset golova...

Schalke je potvrdio da je najlošiji od svih momčadi koje su prošle u osminu finala i nije imao nikakve šanse protiv Manchester Cityja. Nevjerojatnih 7:0 za ovu fazu natjecanja potvrđuje ogromnu razliku u kvaliteti, a samo je dodatno poguralo Domenica Tedesca prema izlaznim vratima.

Na Etihadu je odigrana posve jednosmjerna utakmica i trebalo je samo da prva lopta uđe u mrežu i sve se otvori. Schalke je izgubio prvi susret kod kuće s 3:2, ali bez obzira na to nije mogao apsolutno nikako zaprijetiti.

U 35. minuti krenuo je raspad gostiju. Od tog kaznenog udarca koji je izborio Bernardo Silva, a realizirao Sergio Agüero, na travnjaku je bila samo jedna momčad. Do poluvremena je Agüero zabio još jedan gol, a 3:0 na odmoru postavio je Leroy Sane.

Embed from Getty Images

Baš ništa se nije promijenilo u nastavku, a jedino što je i dalje fasciniralo je lakoća kojom pada obrana gostiju.

U 56. minuti Raheem Sterlimg zabio je za 4:0, Schalke je izdržao narednih 15 minuta bez novog gola, a onda je krenulo završno punjenje mreže.

Silva pa Foden i na kraju i Gabriel Jesus za konačnih 7:0.

Apsolutna katastrofa gostiju i samo su se potvrdile riječi Michaela Ballacka - dvoboj između Manchester Cityja u osmini finala bit će najneravnopravniji među svim klubovima.