Hrvatski Telekom Prva liga, 25. kolo, 15.03.2019, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 360

Branimir Korać • petak, 15.03.2019.

U vrlo važnom dvoboju 25. kola HT Prve lige Inter je u Zaprešiću svladao Istru 1961 s 3:1. Nakon izjednačenih prvih 45 minuta, Zaprešićani su slavili s dva gola u zadnjih deset minuta susreta...

Igor Cvitanović niti u drugom susretu na klupi Istre 1961 nije došao do pobjede. Ovaj put pulski prvoligaš poražen je u Zaprešiću od Intera s 3:1 čime je Inter pobjegao Istri na velikih sedam bodova razlike.

Znali su i jedni i drugi koliko je to bitan susret, goste bi potencijalna pobjeda dovela na samo bod zaostatka za Interom, ali i Inter je s tri boda mogao napraviti odmak i pobjeći u borbi za opstanak.

Iako se očekivao tvrd i težak dvoboj zbog samog visokog uloga, obje momčadi krenule su dosta otvoreno, posebno domaćin. Već u drugoj minuti Inter je tražio kazneni udarac nakon pada Serderova u dvoboju s Pavićem, a u 11. minuti čisti zicer imao je Čulina koji fantastično brani Čondrić.

Inter je bio bolji protivnik i ubrzo je zaprijetio i preko Mamuta s desetak metara iskosa, no ravno u Čondrića da bi Istra nakon pola sata povela. Postonjski je izgubio loptu na centru, uzeo ju je Galilea, odlično pronašao Ndija koji dolazi sam pred Matkovića i zabija.

Do odlaska na odmor Inter je uspio doći do zasluženog poravnanja, Bosec je nabacio, a sjajnim udarcem iz voleja Serderov je zabio.

U nastavku susreta Inter je uspio doći do potpunog preokreta i vrlo vrijedna tri boda. prvo je u 80. minuti Mamut zabio za 2:1 da bi točku na i stavio Serderov svojim drugim golom u sudačkoj nadoknadi.

• mrkrunimir 1016.03.2019. u 00:45