Simon vrlo dobar, CSKA u posljednjoj sekundi odnio pobjedu, Barcelona lako slavila u španjolskom dvoboju

Petar Jenjić • utorak, 19.03.2019.

Odigrane su četiri utakmice 27. kola Eurolige. CSKA Moskva u posljednjoj je sekundi stigla do pobjede kod Anadolu Efesa, Fenerbahče je svladao Budućnost, dok su bez većih problema do pobjeda stigli Olympiakos i Barcelona...

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Istanbulu gdje smo pobjednika saznali u posljednjim sekundama. Bio je to moskovski CSKA koji je slavio protiv Anadolu Efesa rezultatom 80:78 te tako upisao četvrtu pobjedu u posljednjih pet kola.

Imala je ruska momčad i devet koševa viška u posljednjoj četvrtini, no nije ih uspjela sačuvati. Tako je Kruno Simon donio svojoj momčadi izjednačenje s linije slobodnih bacanja (78:78) četiri sekunde prije kraja. Međutim, preostalo vrijeme pripalo je gostima, a Cory Higgins iskoristio je propust u domaćoj obrani i položio za pobjedu.

Upravo je Higgins bio najbolji kod CSKA s 19 poena i pet dodavanja, dok je Kyle Hines dodao 15 koševa. Bryant Dunston s 19 koševa i devet skokova bio je najbolji kod Efesa, a Kruno Simon dodao je 13 poena (1/3 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 2/2), sedam skokova i jednu asistenciju za malo manje od 28 minuta na terenu.

Do nove pobjede stigao je Fenerbahče koji se namučio s Budućnosti, ali je ipak slavio na domaćem parketu sa 76:67. Na ulasku u posljednju četvrtinu rezultat je bio izjednačen (58:58), no crnogorska je momčad u zadnjih deset minuta ubacila tek devet poena što je domaćin iskoristio na najbolji mogući način.

Nikola Kalinić s 14 poena i šest skokova predvodio je domaćina do pobjede, dok je Jan Vesely dodao 13 koševa i devet skokova. Najbolji je kod gostiju bio Earl Clarke s 20 koševa i pet skokova.

Do 14. pobjede sezone stigao je Olympiakos koji na domaćem parketu nije imao nikakvih problema protiv Bayerna kojeg je svladao sa 89:69. Već nakon prvog poluvremena grčka je momčad imala 19 koševa viška (50:31), a do kraja susreta bez većih je problema sačuvala stečenu prednost.

Najučinkovitiji je u redovima pobjednika bio Zach Leday s 23 koša, Nikola Milutinov dodao je 20 poena i pet skokova. Petteri Koponen s 15 koševa i Devin Booker s 13 poena bili su najbolji kod Bayerna.

Nakon dva poraza do nove je pobjede stigla Barcelona koja je na domaćem terenu slavila u španjolskom dvoboju protiv Gran Canarije. Katalonska momčad u konačnici je slavila sa 93:64, a susret je prelomila odlično odigranim drugim poluvremenom kojeg je dobila s 55:29.

Kevin Pangos predvodio je Barcelonu s 19 poena, dok je Chris Singleton dodao 16 koševa. Ante Tomić dodao je dva poena (1/5 za dva), pet skokova i dvije asistencije za 17 minuta na terenu.

Goste je predvodio D.J. Strawberry ubacio je 15 koševa za goste, Oriol Pauli dodao je 13 poena.