MZT i Primorska ušli u finale doigravanja za ABA ligu

Jan Šneler • nedjelja, 24.03.2019.

Večeras su odigrane drugi susreti polufinala doigravanja za ABA ligu, a pobjedu su odnijeli MZT Skopje i slovenska Sixt Primorska...

Poznat je finalni par doigravanja ABA 2 lige. Za direktni ulazak u najjače košarkaško regionalno natjecanje borit će se Sixt Primorska i MZT Skopje. U seriji na tri dobivene, bolja momčad ići će u ABA ligi, dok će se poražena boriti na dvije dobivene sa Zadrom za odlazak u prvoligaško natjecanje.

Nakon što je u prvom susretu s minimalnih 70:71 slavio u Sarajevu, MZT je večeras bio uvjerljiviji u Skopju. Već nakon prve četvrtine bilo je jasno u kojem smjeru ide utakmica. Domaći su bili izuzetno motivirani i na poluvremenu su imali vodstvo 41:37.

Nakon odmora, MZT je dodao još jednu višu brzinu i došao do dvoznamenkaste prednosti te na neki način prelomio susret. U zadnjih deset minuta ušlo se s osam poena prednosti domaćih (60:52) tako da su gosti još uvijek bili u igri. Ipak, domaći nisu ispuštali kontrolu nad susretom i na kraju su slavili s 84:70.

Najbolji je bio Ive Ivanov s 24 poena, devet skokova i pet asistencija, dok je god Sparsa Nemanja Protić ubacio 16 poena uz četiri asistencije.

U susretu Borca i Primorske bilo je puno više uzbuđenja. Iako su Slovenci u prvom susretu uvjerljivo slavili, večeras je Borac pružio daleko veći otpor. Činilo se nakon prve četvrtine da će gosti ponovno biti uvjerljivi. Zaključili su četvrtinu vodstvom 19:26 i najavili dominaciju.

Ipak, do poluvremena Borac se vraća i uspijeva smanjiti samo na poen zaostatka prije odmora. Nakon poluvremena, Primorska je ponovno bolja, još jednom stječe lijepu prednost i u posljednjih deset minuta ulazi s vodstvom 51:59. Početkom posljednje četvrtine, Primorska je imala i dvoznamenkastu prednost, no nevjerojatno padaju i Borac serijom 13:0 dolazi do vodstva 64:61.

Domaći sada upadaju u jednu crnu seriju, dobivaju tehničku i nesportsku i dopuštaju Primorskoj da se vrate i ponovno dođu u minimalno vodstvo. Do kraja susreta, Borac se pokušao vratiti, nizom prekršaja pokušali su doći do prilike za pobjedu, ali nisu uspjeli. Jurica Golemac i njegova momčad došli su do pobjede sa 69:73 i osigurali finale doigravanja za ABA ligu.

Kod domaćih je najbolji bio Ilija Đoković s 20 koševa, dok je za Primorsku Lance Harris ubacio 20 poena uz pet skokova. Istaknimo i odličnu partiju Marka Jagodića Kuridže koji je uz 11 koševa dodao i 13 skokova.