Fenerbahče osigurao prvo mjesto, Barcelona peto, Rudy Fernandez sa sirenom za pobjedu

Branimir Korać • petak, 29.03.2019.

Počelo je predzadnje kolo regularnog dijela sezone u Euroligi i još uvijek vlada neizvjesnost oko zadnja tri mjesta koja vode u nokaut fazu...

Barcelona je osigurala peto mjesto pobjedom protiv Budućnosti 95:83. Pešićeva momčad tek u završnici osigurala je pobjedu, Budućnost se dobro držala i još u drugom poluvremenu održavala je prednost, ali u zadnjoj dionici Barcelona je pobjegla i glatko slavila.

Predvodili su je Adam Hanga s 18 poena, Rolands Smits s 14 dok je Ante Tomić za 18 minuta dodao 11 poena (5/8 za dva, 1/2 slobodna), devet skokova i tri asistencije. Kod poraženih Danilo Nikolić bio je daleko najbolji s 25 poena (5/7 trica), a po 11 su dodali Nemanja Gordić i James Bell.

Drama u Ateni gdje je Panathinaikos ugostio madridski Real i prokockao ogromnu prednost. Grci su imali fantastičan ulazak u susret, na kraju prve četvrtine vodili 32:14, ali Madriđani su se polako vraćali u susret i odnijeli pobjedu. Osigurao ju je Rudy Fernandez vrlo teškim šutom za tricu jednom rukom sa zvukom sirene. Real je slavio 74:73, ostao u igri za drugo mjesto, a Panathinaikos će još malo pričekati za osiguravanje doigravanja.

Kod Reala Walter Tavares ubacio je 14 poena uz 16 skokova dok je Rudy Fernandez dodao 13 poena i pet skokova. Kod poraženih po 14 poena upisali su Keith Langford i Nick Calathes (devet skokova, pet asistencija).

Fenerbahče je osigurao prvo mjesto u regularnom dijelu sezone pobjedom u gostima u Milanu 104:90. Domaćin se očajnički bori za doigravanje, ali Fener je bio bolji i odnio pobjedu. Turci su potvrdili da su puno bolja momčad i nisu dopustili nikakvo iznenađenje iako je Armani prijetio i imao početkom zadnje dionice, ali uslijedila je velika serija gostiju i glatka pobjeda.

Prva imena Fenerbahčea bili su Ali Muhammed s 23 poena (5/11 trica) i pet asistencija te Nikola Kalinić s 22 poena. Kod Armanija James Nunnally ubacio je 26 poena uz pet skokova, a Curtis Jerrells 20 poena.

Maccabi je nanio ružan poraz Gran Canariji s 90:55 i zadržao šanse za doigravanje. Gran Canaria je svoje odavno prokockala. U sve četiri dionice domaćin je dominirao, a već prvu dobio je s 21:9 i usmjerio susret na svoju stranu.

Alex Tyus ubacio je 20 poena uz šest skokova, a Scottie Wilbekin dodao je 12 poena. Kod poraženih DJ Strawberry s 11 poena bio je jedini dvoznamenkasti.