Marseille
Marseille 2:1 Nimes

Marseille prekinuo niz bez pobjede i povećao šanse za Ligu prvaka

Jan Šneler • subota, 13.04.2019.

U 32. kolu francuske Ligue 1, Marseille je na svom terenu slavio protiv Nimesa i došao do vrijedna tri boda u borbi za Ligu prvaka...

Iako nije bilo tako jednostavno kao što se čini, Marseille je u 32. kolu Ligue 1 došao do tri boda protiv Nimesa. Trenutno četvrtoplasirani Marseille tako je prekinuo niz od tri susreta bez pobjede i najavio žestoku borbu do kraja za mjesto u Ligi prvaka.

Bolja je bila domaća momčad tijekom prvog dijela, ali nije bila precizna i do pogotka nije stigla. Previše prilika promašivao je Marseille, naročito je neprecizan bio Florian Thauvin, a u 42. minuti Luiz Gustavo pogodio je i okvir gola.

Marseilleu je poništen u nastavku pogodak zbog zaleđa, a domaći su bili puno precizniji u drugom dijelu susreta. U 72. minuti Valere Germain pogodio je glavom za 1:0, a Gustavo je minutu kasnije povećao na 2:0. Iako se to činilo kao nemogućom misijom za goste, Nimes je smanjio zaostatak i gotovo došao do izjednačenja.

U 82. minuti Teji Savanier bio je precizan s bijele točke, a u sudačkoj nadoknadi Nimes je mogao doći do još jednog jedanaesterca. Frank Schneider je sudio kazneni udarac, ali nakon pregleda VAR-a odlučio je poništiti tu odluku. Dodajmo kako je Duje Ćaleta-Car odigrao svih 90 minuta za domaće, a u 24. minuti zaradio je žuti karton.