Podravka pobjedom protiv Lokomotive došla na korak do 25. titule prvakinja Hrvatske

Mihaela Bradovski • subota, 27.04.2019.

Podravka je vrlo blizu osiguravanja 25. titule prvakinja Hrvatske. Potrebna joj je još samo jedna pobjeda i to će potvrditi naslov prvaka...

24. kolo donijelo je odluku. Dosad stopostotna Lokomotiva gostovala je u Koprivnici kod Podravke koja je imala samo jedan poraz i to od Lokosica, a kako su Zagrepčanke u prvom susretu slavile s 24:22, bio im je dovoljan i minimalan poraz.

Do njega ipak nisu došle, Podravka je odigrala bolje i na kraju upisala pobjedu 28:23. U završnici su gošće malo zaprijetile, ali Podravka se ipak othrvala tim pokušajima Lokomotive da dođe do željenog rezultata te je proslavila pobjedu.

"Ušli smo nervozno, dobili smo previše isključenja i to je usmjerilo utakmicu u skroz drugom pravcu. Očekivao sam malo golova, ali čestitam Lokomotivi, bile su puno bolje nego u Kupu, konkretnije u šutiranju i agresivnije. Ova ekipa izgleda nikog ne može ubiti do kraja, imamo sve, plus sedam, i onda promašimo dva sedmerca, dva zicera, kontru i sami sebe dovedemo u situaciju kakvu smo imali protiv Ikasta. Cure su pokazale karakter, pokazale su fizičku spremnost jer su izdržale zadnjih deset minuta i na kraju nije bilo neke panike iako kad uđeš zadnjih deset minuta s vodstvom 4-5 razlike, malo je frka, ali dobro", rekao je Zlatko Saračević za Podravkinu stranicu.

U domaćem sastavu Dejana Milosavljević postigla je devet golova, a Natalia Čigirinova šest. Kod Lokomotive Larissa Kalaus postigla je osam golova.