Hrvatski Telekom Prva liga, 31. kolo, 28.04.2019, 16:30 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 263

Dva brza gola odvela Slaven Belupo do pobjede u Zaprešiću

Mihaela Bradovski • nedjelja, 28.04.2019.

Slaven Belupo stigao je do tri vrlo važna boda u borbi za opstanak te sada puno mirnije čeka nastavak sezone. Slaven je pobjedom 3:1 preskočio Inter na ljestvici i odmaknuo pretposljednjoj Istri 1961 na sedam bodova...

Važan dvoboj bio je na rasporedu u Zaprešiću, važan dvoboj za obje ove momčadi, ali i za Istru 1961. Puljani se nadaju da bi mogli izbjeći doigravanje za opstanak u HT Prvoj ligi, trenutno su u dosta teškoj situaciji i moraju početi pobjeđivati. Nadali su se ovdje pobjedi Intera jer bi tako ostali bliže onome ispred sebe, a sada zaostaju za Interom šest bodova dok im Slaven bježi sedam bodova.

Slaven Belupo je u Zaprešiću otvorio utakmicu na najbolji mogući način. Stigao je dio pogotka već u šestoj minuti kada je Krstanović brzo izveo prekid i pronašao Godu koji lakoćom pogađa.

Do kraja prvog dijela Slaven je mogao povećati prednost, ali Bongongui nije bio precizan iz odlične pozicije.

Već nakon deset minuta igre u drugom dijelu Inter je stigao do poravnanja. Goda je pogriješio, Bosec je proigrao Tsoneva koji mirno zabija za poravnanje.

Međutim vrlo brzo gosti su pobjegli na dva gola prednosti. U 58. minuti Bongongui je pronašao Čanađiju za 2:1, a dvije minute kasnije Mateas Delić postavlja konačnih 3:1.

Do kraja susreta domaćin je pokušavao smanjiti zaostatak, ali rezultat se nije mijenjao i ostalo je 3:1 za Koprivničance.

• mrkrunimir 1028.04.2019. u 21:48