Dvostruka najbolja sportašica Hrvatske preminula u 83. godini

Mihaela Bradovski • utorak, 30.04.2019.

Jedna od najboljih hrvatskih kuglačica u povijesti, Štefica Krištof, preminula je u Zagrebu u 83. godini života...

U ponedjeljak 29. travnja u Zagrebu je preminula Štefica Krištof, nastavnica po struci, a u mirovinu je otišla s mjesta glavne tajnice Hrvatskog kuglačkog saveza.

Kuglanjem se bavila od 1968. godine, u KK Endi-Tekstilac Zagreb.

Nastupila je na 13 svjetskih prvenstava, skupila 150 reprezentativnih nastupa i osvojila 14 medalja - šest zlatnih, pet srebrnih i tri brončane, osvojila je i četiri medalje sa svjetskog pojedinačnog kupa. Sa svojim klubom dva puta je osvajala druga mjesta na Europa pokalu. Bila je višestruka prvakinja Hrvatske i Jugoslavije.

Za najbolju sportašicu Hrvatske proglašena je dva puta (1976., 1980.), jednom je proglašena najboljom u Jugoslaviji, a čak četiri puta je proglašena najboljom sportašicom Zagreba.